Iu gjetën 5 doza kanabis në makinë, arrestohet djali i Azem Hajdarit dhe shoku i tij

ELBASAN-Djali i ish-liderit të dhjetorit që mban edhe emrin e tij, Azem Hajdari u arrestua nga policia mbrëmjen e së premtes, pasi në makinën ku ai udhëtonte policia gjeti kanabis.

Ngjarja rrodhi gjatë një kontrolli rutinë të policisë rrugore në aksin Elbasan-Metalurgji ku gjatë kontrollot në automjetin "Audi", u gjetën 5 doza cannabis sativa.

Policia thotë se makina drejtohej nga 21-vjecari Ergi Gjumsi, ndërsa Azem Hajdari, 23 vjeç, dhe dy të rinj të tjerë ishin pasagjerë. Fillimisht policia njoftoi se të rinjtë u shoqëruan, ndërsa sot iu komunikua masa e arrestit. E lirë u la vetëm një vajz 19-vjecare me banim në Lushnje, që ndodhej në makinë.

Policia njofton se “në cilësinë e provës materiale u sekuestrua lënda narkotike,  dy aparate celular dhe automjeti”, ndërsa hetimet do të bëhen nga Prokuroria e Elbasanit.

1627122065_1627113478hajdarigjumsi.jpeg

K.T./r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A jeni dakord me propozimin për dozë të tretë vaksine për personat mbi 60 vjeç?

Komento

Komente

 • Leku modh shume: 24/07/2021 11:34

  Pyteni me ca lekesh e bleu ate super makinen

  Përgjigju
 • Fatmira: 24/07/2021 08:39

  Po pse nuk shikoni mercedezin G-clas qe ka ne pronesi Azemi, qe ben 100.000 € Dhe jeten qe ben cdo nate neper lokale nate, Ca merreni me 5g ashash , qe ska vajze ne tirane Qe se ka ne cante 5g ashash dhe pije cdo dite, Kjo eshte absolute dhe e dijne te gjithe. Si azemi, ka nja 1000 veta qe harxhojne miliona per nje nate, Me kte te merret policia dhe prokuroria, Jo me 5g ashash!!!

  Përgjigju
 • Albert: 24/07/2021 08:13

  Ore pa lidhje kjo. Fusni ne burg ata qe mbjellin fabrikat dhe jo perdorusit.

  Përgjigju
 • Beni: 24/07/2021 08:02

  Po ca i nxirni me emer dhe foto keta sikur kan kap Eskobarin.I shkaterroni jeten kalamajve kot per dy cigare bar.

  Përgjigju
  • Niku: 24/07/2021 09:38

   Shume e vertete.

 • Erben: 24/07/2021 07:53

  Biri kurves

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Zvicër/ Referendum për martesat mes së njëjtës gjini