Iu gjetën drogë në lokal dhe makinë, arrestohen dy vëllezërit në Tiranë

Foto ilustruese

Dy vëllezër kanë rënë në prangat e policisë së Tiranës për shkak se shpërndanin drogë në kryeqytet. Policia bën me dije se dy vëllezërit, D.K 33 vjeç dhe D.K 37 vjeç, janë arrestuar pas finalizimit të operacionit 'SHOCK'.

Këta persona merreshin me shitjen e lëndëve narkotike të llojit kokainë dhe cannabis sativa, në rrugën “Ibrahim Brahja", ndërkohë që gjatë kontrollit të lokalit në pronësi të tyre dhe në automjetin që përdorej nga shtetasi D. K., 33 vjeç, janë gjetur dhe sekuestruar një sasi lënde e dyshuar cannabis sativa, një sasi kokaine dhe një peshore elektronike.

Dy vëllezërit tani do të përballen në gjykatën e Tiranës me akuzën “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” e kryer në bashkëpunim.

Ne.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se pandemia COVID-19 ka ndikuar në rritjen e çmimeve nëpër zonat turistike në vend?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Protestat në Bejrut, vritet një polic dhe plagosen mbi 100 persona