Iu sekuestruan 223 kartëmonedha dhe 585 monedha koleksioni të padeklaruara, vihet nën hetim 57-vjeçari

Iu sekuestruan 223 kartëmonedha dhe 585 monedha koleksioni të padeklaruara, vihet nën hetim 57-vjeçari

223 kartëmonedha dhe 585 monedha koleksioni të padeklaruara te sekuestruara

Një 57-vjeçar është ndaluar nga policia kufitare pasi, në çantën  e tij u gjetën 808 kartëmonedha dhe monedha koleksioni, të cilat u sekuestruan nga policia.

Kontrollet rutinë në pikën kufitare të Kakavijës kanë nxjerrë zbuluar një 57-vjeçar, i cili kishte fshehur në çantën e tij 223 kartëmonedha dhe 585 monedha koleksioni, të padeklaruara, të cilat kishte qëllim t’i trafikonte në Greqi.

57-vjeçari Q. H., banues në Tiranë, u kap në kufi me shtetin Grek, në tentativë për të kaluar në shtetin fqinj ku do të trafikonte dhe kartëmonedhat dhe monedhat, e padeklaruara në rrugë ligjore.

57-vjeçarin është vënë nën hetim pasi mbi të rëndon vepra penale "Trafikimi i veprave të artit dhe kulturës".

 

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Tironsi: 28/03/2023 18:18

  KOMA CA FOTO TVJETRA TE KATRAGJYSHIT E DESHA ME JA CU NIPIT NAMERIK, DUHET ME I HEQ SE KTA PULICAT TE FUSIN NE BURG PER VEPRA KULTURORE SHITJE FOTOSH ARTISTIKE e kontraband me katragjyshin.....

  Përgjigju
 • Iris: 27/03/2023 01:22

  Vlejne qe cke me te ato /letra te qelbura/,bile dhe disa qe jane ne perdorim pse mund te jene te rralla,ose kane ndonje problem,ose gabim gjate printimit,ose emetimit.P.sh disa cente amerikane te emetuara gjate viteve 40',por qe perdoren akoma,kane nje gabim ne gdhendje,jo te gjitha,por kush eshte me fat dhe u bie ne dore nje e tille shitet shtrenjte ne ankande koleksionistesh.Per mendimin tim,ketij duhet t'i kontrollojne dhe shtepine se kushedi c'antikitete te tjera mban e kushedi si i ka gjetur.

  Përgjigju
 • Llambi: 26/03/2023 14:23

  Te futesh ne burg per ca letra te qelbura qe svlenje asgje. Vepra kulture? Futja kot! Thjesht futja kot! Kriminelet jane jashte dhe vazhdojne punen e tyre, ca rrugeve ca te ulur ne karrige. Vend i neveritshem qe ka per tu djegur si gommorra shume shpejt.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Humbja me Italinë në Euro 2024, Sylvinho: I kënaqur me paraqitjen, por jo me rezultatin! Falenderoj tifozerinë kuqezi

Humbja me Italinë në Euro 2024, Sylvinho: I kënaqur me paraqitjen, por jo me rezultatin! Falenderoj tifozerinë kuqezi