Izolimi i së shtunës e së dielës, qytetarët e Fierit dhe Kukësit dynden në radhë. Nuk respektojnë masat mbrojtëse

Në qytetin e Fierit ditën e sotme ka patur shumë lëvizje, kryesisht të automjeteve, të cilët janë përdorur nga qytetarët për të bërë furnizimet duke patur parasysh se e shtunë pasdite duke filluar nga ora 13:00 dhe deri të hënën në orën 05:00, gjithçka do të jetë e mbyllur. Si rrjedhojë radhët në dyqane apo subjekte të tjera që ofronin shërbime nuk kanë munguar. Madje as rastet kur qytetarët nuk respektonin masat e sigurisë.

Sakaq pak a shumë e njëjta situata ka qenë edhe në Kukës ku qytetarët janë dyndur drejt marketeve, tregjeve, farmacive, për të bërë blerjet. Vihet re se shumë qytetarë nuk e respektojnë masë e sigurisë dhe kanë qenë të papajisur me maska dhe doreza.


Lajmi kryesor:

VËZHGIMI i Report Tv: Të dielën GJITHÇKA mbyllur...Qytetarët dynden tregjeve të fruta-perimeve pa respektuar distancën


Ne.k./G.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhej të hiqeshin kufizimet në zonat e kuqe dhe të hapej edhe fundjava?×

Lajmi i fundit

John

Covid, Britania e Madhe rihap pjesërisht shkollat më 1 qershor