Izraeli: Hezbollahu ka lëshuar 5 mijë raketa drejt nesh që nga fillimi i luftës

Izraeli: Hezbollahu ka lëshuar 5 mijë raketa drejt nesh që nga fillimi i luftës

1718648894_ewrgerhterherherh.JPG

David Mencer

Që nga 7 tetori i vitit 2023, Hezbollahu ka lëshuar mbi 5000 raketa, raketa antitank dhe drone shpërthyese nga Libani në Izrael.

Kështu ka thënë ditën e sotme zëdhënësi i qeverisë izraelit David Mencer.

"Nuk ka asnjë mosmarrëveshje territoriale me Libanin" dhe kufiri verior i Izraelit është "pikërisht aty ku OKB-ja tha se duhet të ishte", shtoi ai, duke theksuar se Hezbollahu mban "përgjegjësinë e plotë" për përkeqësimin e sigurisë.

"Diplomatikisht ose ushtarakisht, në një mënyrë ose në një tjetër, ne do t'i kthejmë izraelitët në shtëpitë e tyre në Izraelin verior”,-theksoi ai.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Netanyahu shpërbën kabinetin e luftës pas largimit të Benny Gantz! Izraeli: Hezbollahu ka lëshuar 5 mijë raketa drejt nesh që nga fillimi i luftës


K.M/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Listat e deputetëve të hapura në 2/3 dhe jo plotësisht, jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Publikohen pamjet/ Momenti kur forcat e policisë mësyjnë lokalin që administrohej nga djali i biznesmenit Ymer Lala

Publikohen pamjet/ Momenti kur forcat e policisë mësyjnë lokalin që administrohej nga djali i biznesmenit Ymer Lala