Ja cili është fruti që do të zhdukë urinë në botë

Ja cili është fruti që do të zhdukë urinë në botë

Fruti i mbrekullisë

Uria është një problem shumë i madh për shoqërinë ku ne jetojmë, për një popullatë që shtohet dita-ditës dhe shkencëtarët kanë bërë përpjekje për të zbuluar të ashtuquajturin ‘Frutin e mbrekullisë’.

Ky frut është më i madhi në botë dhe rritet në Azinë Jugore dhe Juglindore. ‘Fruti i mbrekullisë’ peshon nga 4.5 deri në 45 kg dhe ky frut është i pasur me kalcium, proteina, hekur dhe kalium për shkak të farave në brendësi të tij.

Ky frut ka shijen e mishit dhe mund të zëvendësojë grurin dhe drithërat dhe është i mjaftueshëm krahasuar me një vakt ushqimor.

Jordan Grayson dhe Abi Robertson janë dy sipërmarrësit të cilët synojnë të zëvendësojnë mishin me frutin. Sipërmarrësit janë shprehur se ky ushqim është më i mire edhe se mishi.

Fruti synon të përmirësojë situatën globale të urisë, veçanërisht në zonat ku ka burime të pakta, siç është kontinenti evropian.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Dori: 04/05/2018 21:51

    Mbrekulli!

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

E zë korrenti nga makina e krasitjes, humb jetën shqiptari në Greqi

E zë korrenti nga makina e krasitjes, humb jetën shqiptari në Greqi