Jahni me mish viçi dhe qepë nga zonja Albana

Jahni me mish viçi dhe qepë

Përbërësit:

 • 500 gr mish viçi
 • 3 kokrra qepë
 • 3 thelpinj hudhër 
 • 1 lgj salcë speci
 • 2 lgj uthull
 • 2 gjethe dafine
 • Piper i kuq
 • Kripë, piper i zi

Përgatitja:

Kaurdisim mishin me qepën e grirë mesatarisht me pak vaj ulliri. Pasi qepa është bërë transparente shtojmë salcën e specit dhe piperin e kuq. Vazhdojmë kaurdisjen për pak minuta dhe më pas shtojmë ujë gradualisht. Sa shikojmë që uji përthithet shtojmë përsëri. Në fund rregullojmë shijen me gjethe dafine, hudhër të shtypur, uthull, kripë dhe piper të zi.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  Bandat survejojnë Policinë, a është ky triumf i krimit ndaj shtetit?×

Lajmi i fundit

Berisha: Guvernatorja fshihet edhe pas heshtjes së Bashës, nuk gjen forcë të thojë një fjalë të vetme! Të tregojë kush i bën presion

Berisha: Guvernatorja fshihet edhe pas heshtjes së Bashës, nuk gjen forcë të thojë një fjalë të vetme! Të tregojë kush i bën presion