‘Jam i dashuruar me të dhe s’më pengon askush’, shqiptari 22-vjeçar përndiqte një 11-vjeçare në Londër! Dënohet me 8 muaj burg

‘Jam i dashuruar me të dhe s’më pengon askush’, shqiptari 22-vjeçar përndiqte një 11-vjeçare në Londër! Dënohet me 8 muaj burg

Erson Sinaj

Një shqiptar i pastrehë që përndiqte një vajzë 11-vjeçare pasi e pa në një park të Londrës së Jugut është burgosur. Erson Sinaj, 22 vjeç, shkonte vazhdimisht në shtëpinë e vajzës gjatë një periudhe katër ditore dhe tha se ishte i dashuruar me të. Pavarësisht se policia dhe fqinjët i thanë të largohej, ai trokiti vazhdimisht në derë dhe qëndroi jashtë duke i ngulur sytë në dritaren e saj gjatë natës. Ndërsa nëna e saj fillimisht besonte se ai po përpiqej të vidhte shtëpinë, ajo më pas kuptoi se ai kishte një obsesion shqetësues me vajzën e saj.

Pasi u arrestua, ai i tha policisë se kishte parë një vajzë në park që i pëlqente, se e donte dhe se nëse donte ta ndiqte, askush nuk mund ta pengonte ta bënte këtë. Ai më vonë pranoi se kishte shkaktuar alarm apo shqetësim serioz midis 3 dhe 6 gushtit 2022.

Ai u burgos për tetë muaj burg për këtë veprime pasi sipas gjykatës i ka shkaktuar vuajtje familjes, pasi e kishte lënë nënën e viktimës të tmerruar. Gjatë paraqitjeve të mëparshme në gjykatë në Croydon, gjykata dëgjoi se Sinaj kishte mbërritur së fundmi në Britaninë e Madhe rreth tre javë më parë me një varkë të vogël pasi ishte larguar nga Shqipëria dhe kishte fjetur në një park. Sinaj fillimisht kishte marrë pjesë në adresë dhe kishte trokitur në derë dhe ishte shfaqur “i habitur” që prindërit e vajzës nuk e kishin lejuar të fliste me vajzën e tyre.

Policia foli me Sinaj më 5 gusht dhe e paralajmëroi që të mos e shqetësonte më familjen, por ai u kthye të nesërmen dhe u arrestua. Një paraqitje e mëparshme në gjykatë u dëgjua se Sinaj kishte kërkuar mbështetje për shëndetin mendor në spital dhe se kishte pasur shqetësime se ai "mund të ketë disa deluzione".

Dënimi ishte shtyrë në shumë raste për shkak të pengesës gjuhësore, me Sinaj të paaftë për të kuptuar anglisht. Ai më vonë pranoi përndjekjen dhe tani është burgosur për tetë muaj.

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Anir: 23/03/2023 00:03

  Ky me kete fytyre si pallaske, si tepsi, do dali nga burgu dhe do shkoje prape te ajo shpi t'i bjere ne qafe femijes se botes. Pedofilia dhe shpellarizmi jane semundje te pasherueshme. C'kusur ka Anglezja e shkrete te terrorizohet nga nje emigrant i paligjshem? C'eshte ky shtet kaq ultra-liberal qe nuk e tredh pushtuesin e paligjshem pedofil dhe ta ktheje ne p..in e s'emes nga ka ardhur?

  Përgjigju
 • inglizi: 22/03/2023 18:44

  cfar 8 muaj mor jahu? futi nji 15 vjet e kur te dali futini nji te tredhur si demat se ky do bej ndonje hata se keta lloj nuk kan sherim

  Përgjigju
 • WTF: 22/03/2023 16:28

  Keta monstra te pandreqshem i japin ushqim extrakomunitareve ne qeverine britanike, te cilet krijojne opinionin negativ per shqiptaret dhe qe e vuajne sot pjesa me e madhe e emigranteve qe punojne dhe jetojne me pune e sakrifica. Per keta tipa duhet te kete vetem nje mase: burgim dhe pas burgut, Ruande.

  Përgjigju
 • Tyri: 22/03/2023 13:23

  Nga e kemi kte majmun

  Përgjigju
  • Aiqetavuri: 22/03/2023 22:27

   Ashtu thua ti shqiptari? Tironsat e kan koken normale e jo me cepa si gjashtkendesh sic e kane loket apo katuno nga ti vjen

  • SHQIPTARI: 22/03/2023 18:43

   e sigurt tirans ose durrsak per mos te thene vlonjat apo sarandjot shifi koken me cepa e kupto

 • Durrsaku: 22/03/2023 13:18

  O zot ku eshte benzina more t shkoj ta djeg

  Përgjigju
 • Hekurani portokallis: 22/03/2023 13:01

  E ka nda menjen kokcepshi ptuuu...

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

‘Nuk kemi eksperiencë në turne të tillë’, Sylvinho nuk e sheh Shqipërinë në sulm: Po t’u luash ballë për ballë pëson 5 në minutat e parë

‘Nuk kemi eksperiencë në turne të tillë’, Sylvinho nuk e sheh Shqipërinë në sulm: Po t’u luash ballë për ballë pëson 5 në minutat e parë