‘Java e Kulturës Greke’, në Kukës mbahet koncert me këngë të njohura korale greke

Në kuadër të Javës së Kulturës Greke, skena e Pallatit të Kulturës në qytetin e Kukësit u shndërrua për disa orë në një koncert festiv ku për herë të parë kori i Bashkisë Janica performoi për publikun këngë të njohura korale greke të artistëve Mikis Theodorakis etj.

 “Copëza ndjesie nga Greqia” është koncerti koral me këngë greke që erdhi për të parë për publikun kuksian, performuar nga Kori i Bashkisë Janica në skenën e Pallatit të Kulturës në Kukës.

Këngë Korale të njohura greke kompozuar nga artisti i njohur  Mikis Theodorakis dhe kompozitorë të tjerë grek u përcollën me emocion nga publiku kuksian në kuadër të Javës së Kulturës Greke.

Koncerti Koral “Copëza ndjesia nga Greqia” u mbajt në mbyllje të Javës Kulturore Greke organizuar nga Ambasada Greke në Tiranë.

SI.E./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kush do të fitojë zgjedhjet në bashkinë e Kukësit?×

Lajmi i fundit

FOTO/ Një vatër e re zjarri shfaqet në afërsi të fabrikës 'Deutsch Color' në Maminas

FOTO/ Një vatër e re zjarri shfaqet në afërsi të fabrikës 'Deutsch Color' në Maminas