'Furtuna' kap edhe drejtorin e ri të Kadastrës Vlorë, dorëhiqet pas 10 ditësh (Dyshimet)

'Furtuna' kap edhe drejtorin e ri të Kadastrës Vlorë, dorëhiqet pas 10 ditësh (Dyshimet)

VLORË-Drejtori i kadastrës Alteo Nazeraj ka dhënë dorëheqjen ditën e sotme  dhe në vendin e tij është emëruar Elona Hodaj.

Gazetari i Report Tv, Armand Xhelili raporton se Nazeraj ishte një nga punonjësit e Kadastrës që ish-drejtori Florian Almadhi kishte kërkuar hetim për tjetërsim pronash, por më pas u bë drejtor dhe mendohet se dorëheqja ka lidhje me "furtunën" në këtë institucion.

Ai mbajti këtë post më pak se 10 ditë, teksa në vendin e tij është emëruar Hodaj, e  cila më herët ishe në krye të Fondit të Detyrueshëm të Kujdesit Shëndetësor. 

Në datën 11 shtator zbarkoi në këtë institucion anti-krimi ekonomik, ndërsa në hetim u  vendosur 23 punonjës, pasi akuzohen se kanë tjetërsuar pronën e një personi në Jalë duke ia kaluar një tjetri Report Tv siguroi edhe një urdhër, që ish-drejtori Almadhi në 25 qershor 2019 lëshoi për një hetim për 21 specialistë lidhur me tjetërsimin kësaj prone. Mes specialistëve të hetuar ishte dhe Alteo Nazeraj.

Urdhri i ish-drejtorit Almadhi
 

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Peshëngritje/ Botërori i të rinjve në Durrës, Enkileda Carja i dhuron 2 medalje Shqipërisë

Peshëngritje/ Botërori i të rinjve në Durrës, Enkileda Carja i dhuron 2 medalje Shqipërisë