Furtunë në Kadastrën e Vlorës, ikën drejtori, shkarkohen edhe n/ drejtori me tre specialistë

Alteo Nazëraj

Ndryshime në Kadastrën e Vlorës. Drejtori i komanduar i Kadastrës Florian Almadhi ka dhënë dorëheqjen pas 5 muajve në detyrë, ndërsa së bashku me të janë shkarkuar n/ drejtori dhe tre specialistë të institucionit.

Alteo Nazëraj do të jetë drejtori i ri i Kadastrës. Ende nuk dihen shkaqet e vendimit të Almadhit për dorëheqjen, po ashtu edhe të shkarkimit të n/drejtorit dhe specialistëve, por sipas burimeve të Report Tv shkak është bërë performanca e ulët.

Tashmë Kadastra e Vlorës do të drejtohet nga Nazëraj, i cili është jurist dhe punon prej 10 vitesh si specialist.

 • Sondazhi i ditës:

  A mund ta bëjë SPAK vettingun e politikanëve?

Komento

Komente

 • Hallexhiu qe i Kurkonzert 5000€ Alterua: 15/09/2019 00:49

  Tani u binda se Shqipëria nuk behet me , kam punuar vet ne prokurorine e Vlores dhe ne bitte 2014-15-16 kan qene me shume se 120 denancime ndaj ( juristit te zones 1 te qytetit Z.Altero Nazeraj, dhe cuditerisht te gjitha keto kallezime (penale) i merte ne dore i njejti prokurur ne prokurorin e Vlores nga Malesia Markusen emrin imagjinoeni vet ) . Sa per akutat ndaj Alteros , nese eshte me PD apo LSI se di por di qe eshte Puro nga Tepelena.

  Përgjigju
 • Alteo: 10/09/2019 16:23

  Alteo jam,pershendes gjithe dashamiresit qe shkruajne ketu,mos u merzisni skeni cfare te beni ketu do jem une derisa te gjeni ndonje me te mire,kur te thoni ju rrush,une do e kem ngrene nje kosh! Vazhdoni komentoni se te ju e km mendjen! Me PD jam edhe me Lsi si te dali ne fund te fundit shqiptare jemi hahaha

  Përgjigju
  • Boti: 12/09/2019 03:57

   Bej njehere gjimnazin si duhet pastaj fol ti.. ti ke te drejte se ketu rraca jote jeton, ata qe studiojne marrin rruget. Je si onim i injorances. Urime per postin. Shpejt do zbythesh!

 • Boti: 10/09/2019 07:27

  Kete e kam pasur ne gjimnaz. Nje “i shumeditur” qe ka merita ne profesion... oooo pikaaa qe pse spo ikim nga ky vend injorantesh dhe hajdutash. Ptuuuuuu reace muti qe nuk ditet njehere te vendosni nje te hajrit por vetem injorantet e rrugeve ne vlore.

  Përgjigju
 • Laureta Myslymi: 09/09/2019 23:44

  Urime dhe suksese I pakoruptuar dhe i pregatitur mjaftushem per kete pozicjon

  Përgjigju
 • Edi kecka: 09/09/2019 22:14

  Hallall.Ky do e zgjidhi problemin e pronave se ka dhen prova

  Përgjigju
 • Nada: 09/09/2019 21:18

  Urime dhe suksese Alteos per drejtimin e kadastres nje detyre shume e rendesishme dhe per njerez te rendesishem.bravo

  Përgjigju
  • Kacalli: 09/09/2019 23:41

   Hahahaha ku e gjete këtë fjalën njeri i rëndësishëm.. Hahahaha gojore femër.

 • Vlora: 09/09/2019 16:41

  Hajde peshk hajde. Te vuri Rama se do shkrihet Kadastra o qyq. Jurist me te "mencur" nuk gjenin dot ne Vlore.

  Përgjigju
 • Klodi Bexhetit: 09/09/2019 16:31

  Alteo eshte djele i pergatitur dhe me moral te larte.I takon ne krye te Kadastres se di tu japi drejtim gjerave

  Përgjigju
 • Andeti: 09/09/2019 16:28

  Njeri me vlera intelektuale dhe qytetare.Zgjedhje duhur

  Përgjigju
 • Sacialisti: 09/09/2019 15:26

  Te thuash qe erdhi nje yll profesionist nga qielli hajt mo ja bej hallall por te thuash per kete tipin.. kush e ka ber kete emerim do mbaj pergjegjsi sepse do ti japi nje kosto ps vlore... ka ps vlore plot cuna e goca profesionist qe jane intelektual dhe te zote.. por jo kaq posht... kujt ja ka patur kete borxh tja shlyente ne prone te tij jo ne nje institucion te tille.. ai eshte mercenar i PD dhe ska shanseee per kete.. e njef vlora me mire sesa keta llapista qe flasin ketu... turpppppppp

  Përgjigju
  • Cakall petani: 09/09/2019 23:40

   Fix. SOCIALISTI KE FOLUR SAKT. GJITHË LLAPISTAT ME NË KRYE DREJTORIN E RI PO SHKRUAJNË KËTU VLORA E NJEH MIRË KËTË KUNATIN E CAKALLIT QË HAPET BYTHËSH ME EMRIN E KUNATIT BANDIT.

  • Laureta Kamberi: 09/09/2019 23:38

   Ti je kryetari i llapistave mesa duket Mir ben qe komenton po duhet te lash njeher gojen pastaj te komentosh per ate djal te shkelqyer me te gjitha cilesit e we ka dhene prova prej 10 vitesh Te shkuara te jene se sqenke mire vertet

 • Luis: 09/09/2019 14:57

  Bravo per kete emerim.njeri me vlera punetor dhe i perkushtuar.me eksperiec disa vjecare dhe i paperfolur.urime dhe respekte per zotin Lame dhe perZ.Edi Rama qe vendosin drejtues te tille

  Përgjigju
  • Mos fol me se i ke then te gjitha: 09/09/2019 16:31

   Bravoooo zgjedhja e ps per respekt te pd..hahahahha aaaaa pikaaaaa pikaaaaaaaa ...

 • Profesori: 09/09/2019 14:35

  Ky zoteria eshte njeri jo i duhur per te qene drejtor i ndonje institucioni. Eshte i pa shkolluar, i forte i mbetur ne tentative si dhe shume i korruptuar. Anyway, te trija keto karakteristika ndoshta jane ato qe kerkon rilindja. Per te qene i sinqerte, ky personazh shkon shume me psikozen tone kombetare, ta gezoni!

  Përgjigju
  • Lali: 09/09/2019 23:53

   O profe Ke moter ti te futem un mik tja vem asaj pastaj ty rq

 • Tiku: 09/09/2019 14:33

  Turp! Kurre mos u befte ky vend. Haram e pacin ata qe marrin vendime te tilla ne kete vend!!!!!!

  Përgjigju
  • Lali: 09/09/2019 23:51

   Harem dhe ty o celos muti

 • Loku: 09/09/2019 14:15

  Specialist i zoti dhe njeri i perkushtuar. Urime dhe suksese.

  Përgjigju
 • Vlora: 09/09/2019 13:27

  Bravo.me ne fund emri I duhur per vloren.djale qytetar vlonjat.i paster dhe i perkushtuar

  Përgjigju
  • Lali: 09/09/2019 23:50

   Ai ka shkelqyer ne shkoll por ti kan dhen informatat gabim ose ka qen motra jote mesuae e e ngateron

  • Vlora: 09/09/2019 15:20

   Djale qytear qe ska len me shkolla tw mesme te qyettit se ngelte ne gjimnazhahahahahah .. bravo rama .. antaret e pd do te cojne perpara ty po he

 • Eljora: 09/09/2019 13:27

  Bravo z.Lame per kete emerim.njeri I perkushtuar, specialist I zoti

  Përgjigju
 • Oli.vlore: 09/09/2019 13:25

  Urime kadastres se vlores per kte specialist te zotin dhe figure te paster . Me ne fund do ken zgjidhje problemet e qytetareve.

  Përgjigju
  • Ps e Qelbur Vlore: 09/09/2019 15:23

   Ai po .. fiks... te vij te marr teseren e rilindjes se te te ps ska shans ai...

 • Kastriot: 09/09/2019 13:25

  Me ne fund nje djal vlonjat dhe qytetar. Djal puntor dhe I zoti ne fushen e pronave.

  Përgjigju
 • Avenir Rrapaj: 09/09/2019 13:21

  Njeri i perkushtuar e profesionist.Urime e Suksese!!!

  Përgjigju
 • Vlora: 09/09/2019 13:19

  Suksese te metejshme.Zgjedhje e duhur për Vloren.

  Përgjigju
 • Ashk: 09/09/2019 13:18

  Urime.Njeriu I duhur. Specialist I zoti.me në fund dikush që mund ti japë drejtim atij institucioni

  Përgjigju
 • ZRPP VLORË: 09/09/2019 11:15

  Njeriu më ordiner që kemi njohur në zyrat e shtetit. Un vet jam votues i së majtës, por me këtë zgjedhje që keni bërë e keni qelbur kadastrën e Vlorës, njerzit ordiner dhe në lidhje me bandit e kontrabandistë është turp të drejtojnë. Kush është Vlonjat e njeh këtë surrat ordiner.

  Përgjigju
  • Lali: 10/09/2019 21:39

   Nivel sufllaqesh

  • Lali: 09/09/2019 23:47

   Ti je nje kryeordiner qe do futur huro ne te gjitha vrimat o rq

  • Sufllaqe: 09/09/2019 23:35

   Ti Sufllaqe je kokra e bythqirit që nga emri që ke, ik o lëtyrë se dhe ti copa e mutit je si ky drejtori kadastrës.

  • Sufllaqja: 09/09/2019 13:35

   Ca socialisti je. Ti je nje v.k qe ke marre komanden qe te besh koment. E mbarove detyren. Ik merr sufllaqen se e meritove.

 • Roke Kromashi: 09/09/2019 10:57

  V. K Vlora, në dorën e kujt ngeli kadastra.. Ncncnc

  Përgjigju
 • Beteri: 09/09/2019 10:56

  Drejtori i Rilindjes, Kemishe "Slim Fit" - Polo dhe Trup i Palestruar. Pika qe s'ju bie qe kerkoni te beni shtet me çapaçule si ky ne foto.

  Përgjigju
  • Zoi: 09/09/2019 22:31

   Intelekti jot duket qe nga komenti qenke shume i zoti,hallall buka qe ha se dukesh qe do jesh ndonje barkmadh qe te duket vetja i zgjuar. Kujdes mos ha shume se te paska bllokuar yndyra dhe sheqeri mendimet,paske ngel me kohen qe kush ka bark eshte i zoti dhe i zgjuar por haron qe vetem budallenjte hane pa mend

  • Vlore96: 09/09/2019 22:22

   Intelekti jot duket qe nga komenti,qenke sh i zgjuar bravo te qellofte

  • Vlora: 09/09/2019 15:21

   O berati nuk eshte i rilindjes ai por i pd.. antar i pd vlore...dhe rama e ve dr... kullllllmiiiii×

Lajmi i fundit

John

Basha takon ambasadorin e Austrisë: Mbështetës të Shqipërinë përballë sfidës së integrimit