Jeta e çmendur në Miami brenda një loje, twerking në majë të makinës, festa në jahte dhe flamingot

Jeta e çmendur në Miami brenda një loje, twerking në majë të makinës, festa në jahte dhe flamingot

Pjesa jugore në Florida është një vend ku deti dhe rëra janë gjithmonë pjesë e sezonit. Një vend ku futbollisti më i famshëm në botë shënon gola dhe një vend, ku një multimiliarder mendon se si të komercializojë udhëtimin në hapësirë vijon të jetë pjesë e një loje videogame. 

Kur Lionel Messi dhe Jeff Bezos u transferuan në Miami këtë vit, ata i dhanë edhe më shumë shkëlqim qytetit të njohur për jetën e tij të "çmendur". 

Nga ana tjetër Miami ka dhe një jetë të errët përveç imazhit në dukje të jetës së miliarderëve. Kryqëzimi i këtyre botëve u shfaq plotësisht këtë javë gjatë publikimit të trailerit të Grand Theft Auto 6.

Videoja u përshkrua nga ylli i basketbollit LeBron James në një postim në Twitter. Dhe u bë videoja më e ndjekur në platformë, duke përjashtuar videot muzikore në më pak se një ditë. Teaser-i prej 90 sekondash konfirmoi se loja do të vendoset në Vice City, një version hiper-fiksional i Miamit dhe menjëherë ngjalli debate në internet se sa i drejtë ishte ky përshkrim.

Aty shfaqen vrapuesit në plazh dhe festa në jahte, makina luksoze dhe pishina në tarraca me vajza të zhveshura, rrugët e ndriçuara me neon, flamingot dhe vajzat që bëjnë tëerking mbi makinën e hapur. 

"Këto lojëra bazohen në qytete të vërteta amerikane dhe janë ato detaje të vogla që e sjellin me të vërtetë atë në jetë. Shumë nga ato që janë në lojëra bazohen në gjëra reale", tha Livingston për BBC.

Livingston e përshkroi atë që ishte në trailerin e GTA 6 si një "satirë të qëllimshme të gjuhës më të keqe të kulturës amerikane".

S.S/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Dumani në Kuvend, Braçe: Turp, seanca kaloi në kontroll politik, u mor në pyetje nga personat që po heton! PS s’duhej ta kishte lejuar

Dumani në Kuvend, Braçe: Turp, seanca kaloi në kontroll politik, u mor në pyetje nga personat që po heton! PS s’duhej ta kishte lejuar