​​​​​'Jeta e saj mund të jetë në rrezik', autoritet ngrenë alarmin, zhduket një 14-vjeçare në Greqi

​​​​​'Jeta e saj mund të jetë në rrezik', autoritet ngrenë alarmin, zhduket një 14-vjeçare në Greqi

Miranda S.

GREQI- Një vajzë e mitur ,14-vjeçe, e identifikuar si Miranda.S është zhdukur pa lënë gjurmë që prej datës 18 nëntor.

Autoritet kanë ngritur alarmin për humbjen e të miturës nga zona e Zephyrios, Atikës.

“Buzëqeshja e fëmijës", institucioni që ka publikuar njoftimin e humbjes së 14-vjeçares thotë se ka arsye të mjaftueshme për të menduar se jeta e të miturës është në rrezik.

Mediat greke kanë publikuar karakteristikat e vajzës në mënyrë që çdo kush nëse e ka parë apo ka informacion të kontaktojë më autoritet.

Miranda S. është e gjatë 1.60 m, peshon 50 kg, ka flokë gështenjë dhe sy kafe. Ajo ka një vathë në hundë. Ditën që u zhduk, ajo kishte veshur një triko të thurur gri, një fund me vija deri tek gjuri dhe një bluzë me vija.

“Miranda S. është e gjatë 1.60 m, peshon 50 kg, ka flokë gështenjë dhe sy kafe. Ajo ka një vathë në hundë. Ditën që u zhduk, ajo kishte veshur një triko të thurur gri, një fund me vija deri tek gjuri dhe një bluzë me vija. Kushdo që ka ndonjë informacion është i lutur të kontaktojë me telefon “Buzëqeshja e Fëmijës”, 24 orë në ditë, në “Linjën Evropiane për Fëmijët e Humbur 116000”, si dhe në të gjitha Drejtoritë e Policisë greke dhe gjithashtu përmes aplikacionit MissingAlertapp”, njoftojnë autoritetet.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Baza ajrore e NATO-s në Kuçovë, a forcohet pozita e Shqipërisë në rajon?×

Lajmi i fundit

Roland Qafoku: Opozita në duart e Ilir Metës

Roland Qafoku: Opozita në duart e Ilir Metës