'Jeta është e fuqishme', foto hit në internet! Foshnja lind me kontraceptivin e nënës në dorë

'Jeta është e fuqishme', foto hit në internet! Foshnja lind me kontraceptivin e nënës në dorë

Foshnja lind me kontraceptiv ne dore

Fatin nuk e ndryshon dot dhe kur diçka është e shkruar të ndodhi, thjeshtë pranoje. Një lajm sa i bukur duke u cilësuar si mrekulli, aq edhe komik e interesant vjen nga Vietnami. Një foshnje ka ardhur në jetë, i shëndetshëm, në një kohë kur e ëma po mbrohej të mos mbeste shtatzënë.

Edhe pse ajo kishte vendosur një spirale intrauterine, kontraceptivi që duhej të parandalonte ngjizjen, kjo nuk funksioni, por për ironi të fatit foshnja doli duke mbajtur në dorë pikërisht kontraceptivin e nënës për t'i treguar 'se jeta është më e fuqishme se çdo gjë'.

Imazhi i foshnjës lindur në Vietnam në Spitalin Hai Pong, me spiralen në dorë është bërë virale në internet. Sipas doktorit që asistoi lindjen kjo është një situatë që ndodh shumë rrallë në 1 % të rasteve dhe se nuk mendonte që foto do të tërhiqte kaq shumë vëmendje.

"Shumë e rrallë, por e mundshme. Mund të ndodhë në 1% të rasteve. Lindja ishte e gjatë, imazhi i fëmijës që mban kontraceptiv ishte interesante, nuk kam menduar se do të tërhiqte kaq shumë vëmendje", - tha Dr. Tra Viet Phuong.

Foshnja lindur me kontraceptiv ne dore

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Barazimi me Kroacinë, mendoni se Kombëtarja kalon grupet e Euro 2024×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Skoci-Zvicër 1-1, helvetët shohin përpara në fazën 1/16 me supergolin e Xherdan Shaqirit

Euro 2024/ Skoci-Zvicër 1-1, helvetët shohin përpara në fazën 1/16 me supergolin e Xherdan Shaqirit