Jo vetëm Zvicra dhe Turqia, Kombëtarja mund të përballet me Halaand dhe Perunë para Europianit

Jo vetëm Zvicra dhe Turqia, Kombëtarja mund të përballet me Halaand dhe Perunë para Europianit

Futbollistët e Kombëtares

Përveç Zcicrës, që ende pret zyrtarim, drejtuesit e federatës po punojnë edhe për një tjetër miqësore të kombëtares në muajin mars. Mundësia më e madhe është që kuqezinjtë përveç ‘helvetëve’, të masin forcat edhe me Turqinë, një tjetër përfaqësuese që merr pjesë në Euro 2024.

Gjithashtu, siç mëson Report TV, alternativat e tjera janë Sllovakia, Norvegjia dhe Peruja nga Amerika Latine. Edhe nëse nuk gjendet marrëveshja për në mars, këto kombëtare mund të ndeshen me Shqipërinë në qershor para Europianit, pasi ashtu si në mars janë dy data të lira nga FIFA për miqësore.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Fëmijët vrasin babain në Durrës, a është në krizë familja shqiptare?×

Lajmi i fundit

Dy vite nga agresioni rus në Ukrainë, ministri i Jashtëm: Krenar për rolin e Shqipërisë! Begaj: Jemi dëshmitarë të qëndresës heroike të popullit ukrainas për liri

Dy vite nga agresioni rus në Ukrainë, ministri i Jashtëm: Krenar për rolin e Shqipërisë! Begaj: Jemi dëshmitarë të qëndresës heroike të popullit ukrainas për liri