Jonida Vokshi i bashkohet Veliajt në nismën për mbjelljen e pemëve, kryebashkiaku: E kthejmë “Kodrën e Shën Prokopit në pyll

Jonida Vokshi i bashkohet Veliajt në nismën për mbjelljen e pemëve, kryebashkiaku: E kthejmë “Kodrën e Shën Prokopit në pyll

Erion Veliaj dhe Jonida Vokshi

Aktorja dhe moderatorja e njohur, Jonida Vokshi, iu bashkua nismës së Bashkisë së Tiranës për mbjelljen e pemëve.

Ajo mbolli në Parkun e Liqenit të Tiranës, një pemë për vajzën e saj, Emin. Prezantuesja e njohur televizive zgjodhi një manjolë për vajzën e vogël, të cilën e mbolli në Kodrën e Shën Prokopit, pranë Amfiteatrit të Tiranës, së bashku me kryebashkiakun Erion Veliaj.

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj tha se nëse të gjithë bëhen bashkë në këtë nismë, ndryshimi vjen. “Kur mbjell një pemë, dikush mund të thotë: ‘një pemë në një pyll kaq të madh, nuk ka asnjë vlerë’, por ku e bëjnë mijëra njerëz përditë, do të kemi mijëra pemë. Ne e bëmë prej 5 vitesh me shumë dashuri. Nuk është një pikë në oqean, por janë disa pika që e mbushin të gjithë këtë det të mirësisë, që ne duam të kultivojmë në qytetin tonë”, tha ai.

Veliaj kujtoi si ka qenë para 5 vitesh Amfiteatrin e Liqenit dhe si është sot. Madje, në Kodrën e Shën Prokopit nuk kishte asnjë pemë, por që sot po kthehet në pyll. Ai shtoi se të njëjtin transformim do të ketë edhe Kisha, e cila do të rikthehet në identitet.

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Falet namazi i Kurban Bajramit në Lushnjë, myftiu: Besimtarët të shtrijnë dorën për paqe e begati (VIDEO)

Falet namazi i Kurban Bajramit në Lushnjë, myftiu: Besimtarët të shtrijnë dorën për paqe e begati (VIDEO)