Jozefina Topalli gati për zgjedhjet e 25 Prillit, regjistron partinë e saj në Gjykatë! Zbulohet simboli, i 'vjedh' ngjyrat PD-së

TIRANË- Në fletën e votimit në 25 prillit do të jetë edhe partia " Lëvizja për Ndryshim" e themeluar nga ish- kryeparlamentarja Jozefina Topalli.  Gjykata e Tiranës ka regjistruar këtë forcë të re politike, e dyta pas partisë të Mylsim Murrizit "Lëvizja Demokratike Shqiptare.

Selia e kësaj partie do të jetë në Tiranë në rrugën 'Lidhja e Prizrenit' me iniciale 'LN'. Topalli duket se nuk është shkëputur totalisht në PD, ky dy ngjyrat bazë të kësaj partie, bardh e blu i ka shkrirë edhe në simbolin e partisë, por në ndryshim ka shtuar edhe ngjyrën portokalli. Vizualisht simboli i kësaj partie nuk është bërë publik ende, por në dokumentin e regjistruar në gjykatë është e përshkruar me detaje. Në total, kësaj partie i janë bashkuar 5199 qytetarë shqiptarë.

"Simboli i partisë përbëhet nga emri 'Lëvizja për ndryshim' me ngjyrë blu/bardhë në sfond dhe gërmat bardhë/blu dhe portokalli. Brenda simbolit është dhe adresa ëeb (ëëë.ndryshimi.im). Numri i anëtarëve të saj është 5199 shtetas shqiptarë", thuhet në dokument.

Partinë 'Lëvizja për Ndryshim', Topalli e ka quajtur si një lëvizje proteste kundër klasës politike aktuale dhe treshes Rama-Basha-Meta. Në intervistën ekskluzive që ka dhënë më herët për Report Tv, Topalli ka zbuluar se do të kandidojë në Tiranë, ndonëse me ligjin e rij, kryetarit të partisë i lejohet të kandidojë në katër qarqe.

Dokumenti i regjistrimit në Gjykatë të partisë së re të Jozefina Topallit

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • PISPIDHOS: 23/11/2020 18:03

  Populli nuk ta harron kurre per 4 vrasjet e 21 janarit(qe do kishe ba ma mire mos me u prononcu as ti as Majlinda Bregu)kur e thate me za e figure qe ata jane vra me njani tjetrin me CADRA PISTOLET dhe gafen tjeter kur the per vrasesit e gardes ATA JANE HERONJ.Eshte periudhe shume shkurter qe njerezit e nershem qe skane lidhje as majtas e as djathtas nuk ta harrojne,keshtu qe hapja e nje partie per ty do jete nje deshtim,zgjedhjet qe vijne do ta kthejne pergjigjen.

  Përgjigju
 • poko: 23/11/2020 17:45

  Te isha une ne vend te Edi Rames kisha me te be Presidente te Republikes.Do te ishe shume here me e mire se Iliri.Ishalla po ja con kush ne vesh kete mendim Edit dhe e merr ne konsiderat.

  Përgjigju
 • Zhalal Mëziu: 23/11/2020 17:34

  U futa tek ëëë.ndryshimi.im per te lundruar por qanka shterruar fare (not exist anymore)

  Përgjigju
 • dritan: 23/11/2020 16:34

  Sinqerisht jo per vetting por per varje keta gjyqtare !! Populli ka me mijera kerkese padi prej shume kohesh te regjistruara e spo marrin pergjigje,ndersa per nje palo parti te re paska kohe te shqytoje kerkesen per regjistrim padie e te jape vendim me date 23 nentor nderkohe qe gjykata e tiranes ka vendosur pezullim veprimtarie nga 13 deri 27 nentor 2020, e verifikueshme lehtesisht ne faqen e internetit te qeverise se gjykatave klgj.al. Po kur do respektohet e ndihnihet ky popull i vuajtur ?!

  Përgjigju
 • Suskse: 23/11/2020 16:13

  Mbare e mire.

  Përgjigju
 • Demokrati: 23/11/2020 14:19

  Znj.Topalli sinqerisht ndjehem i fyer si nje demokrat i thjeshte e i ndershem,te kritikosh Lulzim Bashen jam plotesisht dakord si njeri i paafte,i lig,dhe teper genjeshtar e servil,por te mos thuash nje fjale per Sali Kriminelin qe sa here ka marre pushtetin e ka cuar kete vend buze gremine nga makuteria dhe ligesia e tij eshte e pafalshme.

  Përgjigju
  • Ddd: 23/11/2020 15:16

   Dukesh qe je demokrat i ps

  • Ritvani: 23/11/2020 15:12

   Po se ke kuptuar qe mashe Sales ishte cfare fjale pret prej saj?

  • Hallall: 23/11/2020 15:10

   Hallall o demokrat i ndershem. Mendoj ne keto rrethana te behesh rilindas. Ata jane ajka ndershmerise, patriotizmit e zgjuarsise.

 • Sondazhi i ditës:

  Si e vlerësoni vizitën e presidentit turk Erdogan në Shqipëri?×

Lajmi i fundit

John

I arrestuar në prill për 143 kg kokainë në Portin e Durrësit, lirohet nga burgu Erjon Peti