Juventus/ Chiesa lë stërvitjen pas goditjes, u dëmtua nga Alex Sandro

Juventus/ Chiesa lë stërvitjen pas goditjes, u dëmtua nga Alex Sandro

Federico Chiesa

Probleme te Juventusi sa i takon Federico Chiesas. 26-vjeçari u largua duke çaluar nga stërvitja e paradites së sotme. Faji ishte i një ndërhyrjeje të ashpër nga Alex Sandro gjatë ndeshjes brenda grupit.

Pas përplasjes së menjëhershme, stafi mjekësor u fut në fushë dhe dëmtimi duhet të jetë një goditje në kaviljen e djathtë. Ish-lojtari i Fiorentinës fillimisht tentoi të vazhdonte seancën, por më pas u dorëzua dhe Allegri vendosi që lojtari mos vijonte.

Gjendja e tij duhet të vlerësohet në prag të ndeshjes me Napolin. Danilo, Perin, De Sciglio, McKennie dhe Rabiot gjithashtu do të mungojnë të dielën në mbrëmje kundër kampionëve në fuqi.

Sa i takon Kean, kushtet e ish-lojtarit të PSG-do vazhdojnë të përmirësohen. Sulmuesi i është bashkuar pjesës tjetër të grupit dhe duket se do jetë gati për ndeshjen e 10 marsit kundër Atalantës.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

Shefi i ushtrisë izraelite thotë se Izraeli do t’i përgjigjet sulmit të Iranit

Shefi i ushtrisë izraelite thotë se Izraeli do t’i përgjigjet sulmit të Iranit