Juventusi përkohësisht në krye të Serisë A, Barcelona rikthehet tek fitorja

Juventusi fiton me përmbysje 2-1 ndaj Brescia dhe ngjitet në kuotën e 13 pikëve përkohësisht në kryesimin e Serisë A. Në stadiumin “Rigamonti” ishin vendasit që morrën avantazhin pas 4 minutave lojë me Donnarumma por bardhezinjtë edhe pse pa Ronaldon arritën të reagonin. 5 minuta nga fundi i pjesës së parë Juventusi barazon falë një autogoli të Chancellor që në rrëmujë e dërgon topin në portën e gabuar. Goli i fitores vjen në fraksionin e dytë me boshnjakun Miralem Pjanic. Në minutën e 63-të mesfushori me një gjuajtje nga jashtë zone vulos fitoren e “Zonjës së Vjetër”. Në kuadër të javës së 5-të të Serisë A sonte spikat Inter-Lazio.

Barcelona rikthehet të fitojë në La Liga por nuk bind. Blaugranët në “Camp Nou” mposhtën 2-1 Villarreal duke siguruar fitoren e tretë radhazi në shtëpi dhe ngjiten në kuotën e 10 pikëve.Francezi Antoine Griezmann dhe braziliani Arthur ishin autorët e golave në pjesën e parë ndërsa për miqtë shënoi Santi Cazorla. Lajm i keq është dëmtimi i Leo Messit që pati probleme muskulare. Sonte zbresin në fushë Atletico Madrid ndaj Mallorca dhe Real që pret Osasunën./Pergatiti: Andi Kapxhiu

Sa i përhapur është korrupsioni në Shqipëri?