Ka ende shpresë për buzëqeshje nën rrënojat e ndërtesës 12-katëshe në Miami, të paktën 10 viktima dhe 151 persona të bllokuar

Fëmijë me ëndrra, çifte të dashuruara dhe të moshuar që shijonin nipërit teksa rriteshin, janë mbuluar nga rrënojat e ndërtesës 12-katëshe që u shemb 5 ditë më parë në Miami dhe la të vdekur të paktën 10 persona dhe 151 të tjerë të bllokuar.

Me frikën në sy dhe shpresën që nuk vdes kurrë, qytetarët e zonës herë me sy nga qielli e herë nga rrënojat presin me padurim, që nga momenti në moment të shohin sërish fytyrat dhe buzëqeshjen e njerëzve të tyre të dashur.

Pa humbur kohë, ekipet e shpëtimit nuk e ndalin ritmin e punës për asnjë sekondë, gjatë ditës, natës, në shpi apo në diell.

Shkaqet e shembjes së ndërtesës e cila u rrënua 5 ditë më parë ende janë të paqartë, por hetimet ende po vazhdojnë.

Megjithatë mendohet se një shkak i mundshëm mund të jetë se ditët e fundit po punohen ë çatinë e ndërtesës, ku janë përdorur pajisje të rënda.

J.GJ./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të zhvillohen zgjedhje të reja në komunat në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Plumb 50 vjeçarit në Shijak, policia në ndekje të autorit

Plumb 50 vjeçarit në Shijak, policia në ndekje të autorit