Kabineti i presidentit Ilir Meta preket nga Covid/ Këshilltari Gashi tregon si e fitoi 'betejën': Virusi një armik i pabesë

Flamur Gashi

Kabineti i presidentit Ilir Meta është prekur nga Covid.

Bëhet fjalë për Flamur Gashin këshilltarin e presidentit Ilir Meta për çështjet ndërkombëtare, kryesisht ato të Rajonit i cili e ka fituar betejën me Covid.

Ka qenë vetë Gashi ai i cili me anë të një statusi në rrjetet sociale, bën me dije lajmin, ku tregon se është infektuar edhe familja e tij. “Unë dhe familja ime e ngushtë, për më shumë se dy javë u përballëm me Sars Covid-19, këtë armik të pabarabartë, të fshehtë dhe shume të pabesë”, shprehet Gashi.

I infektuar disa muaj më parë ka qenë edhe vëllai i tij, Arben Gashi, që është deputeti i LDK-së. Edhe ai e ka fituar betejën me sëmundjen mandje ka qenë një kujdestar i mirë për të vëllain në këtë fazë.

Nuk është fare e lehtë përballja me të, por fal Zotit, kujdesit të vëllait tim Arbenit që e ka kaluar më herët Sars Covid-19, konsultave të pandërprera me mjekët si dhe terapisë së duhur, mbështetjes morale nga ana e miqve dhe familjarëve të shumte, ia dolëm ta kalojmë këtë situate dhe të rezultojmë Covid negativ. Faza rikuperuese kërkon kohën e vet dhe trajtimin e duhur…Te dashur miq ! Uroj me gjithë zemër që kushdo që po përballet dhe do të përballet me Sars Covid-19, ta kalojë sa më lehtë dhe më sa më pak pasoja.

Sars Covid-19, nuk është shaka dhe nuk bëhet lojë me të! Ju lutem që për të mirën tuaj dhe më të dashurve tuaj, me shfaqjen e simptomave të para të kontaktoni mjekët që merren me Sars Covid 19 ! Zoti qoftë me ju dhe të dashurit tuaj”, shprehet Gashi më tej në postim.

Be.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  “Pol i tretë?!” A duhet që 20 partitë e reja të bashkohen kundër PS, PD, LSI?

Komento

Komente

 • Mona: 18/10/2020 19:43

  Thuaja Mones qe s'beson

  Përgjigju
 • O tej: 18/10/2020 15:12

  Ishalla u kap te gjitheve me ne kry kokelipen e Skraparit e tu shuje rracen

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Mos e bëni kaq joserioze 'Ndranghetën'