Kabo: Kujt i shërben Meta

Gjuha e Presidentit te Republikes ndaj Ambasades Amerikane ne Tirane drejtuar me shprehjen jo Rule of Embassy por Rule of Law eshte nje sulm i hapur ndaj Departamentit Amerikan te Shtetit dhe rolit te SHBA si vendi me partner i Shqiptareve.

Kjo logjikë e turbullt nënkupton se Ambasada e SHBA- së në Tiranë eshte kunder shtetit ligjor. Ndersa zoti Meta po bije therror per shtetin ligjor ne Republiken e Shqiperise.

Une nuk habitem nga ky deklarim, sepse qe kur u shpall si president i Republikes, ne fjalimin e pare qe mbajti nuk e permendi SHBA si partnere por permendi vetem NATO-n. Qe ate dite ia vura ne dukje publikisht.

Kjo gjuhe qe po dëgjojmë këto ditë, nuk eshte as politike, as diplomatike dhe as etike, eshte thjesht nje gjuhe e zgjatur, e nervozuar, e palogjiktë.

Muajt e fundit zoti Ilir Meta eshte jashte ekuilibrave te normalitetit. Kercen vallen e Baftjarit me ordinerët, behet njeri semplist me hokatarët, vetëshpallet si shembelltyrë e Avni Rustemit, Vojo Kushit dhe Mic Sokolit, jep alternativa o armet o skllever o ikni, kercenon se do shantazhoje me video kompromentuese, insinuon se nuk eshte më koha e ambasadave per te drejtuar vendin dhe e mbyll se ai e ka Ameriken ne zemer.

Çfare perfaqeson ky person? Kujt i sherben? Me ke konsultohet? Ku e ka kryengritjen me dhune qe do digjte godinen e Parlamentit?

Tani edhe nje pyetje per maxhorancen e majte dhe kreun e saj zotin Edi Rama.

Ky eshte presidenti qe votuat ju? A mos vallë nuk e njihnit?

Koha shume shpejt do ju bashkoje serish ne ikjen e perbashket.

Kjo eshte pergjigjia e historise.

/r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A ju duket i drejtë vendimi i BE për të mos hapur kufijtë me Shqiperinë pas 1 korrikut?

Komento

Komente

 • edi: 23/11/2019 22:42

  Nuk rrezikohet e ardhmja Vellezer e Motra kur gabimisht huri ne histori nje BREKEGRISUR E CORAP KUQ si simbol i Partise qe e edukoi dhe te solli peshqesh shpejtesia dhe padurimi duke menduar se erdhem ne Democracy . Nje mesim dhe detyrim ne jeten tone te perbashket dhe si Familjare. Shpjegime per te gjithe ato burra qe mesuan dhe drejtuan Boten si shume humane dhe stratege te lufterave ne ndihme te Popujve te huaj ,Po Burreria dhe Karakteri personal nuk i ndaloi per te mbrojtur , Kombin qe jetuan dhe mesuan ,madje ishin me Origjine Shqipetare Njeri nga ato ishte Strategu Kemaj-Ataturku . ku me fisnikeri dhe dinjitetin e burrerise mbrojti Turqine gjate okupimit Grek ,Tani i rikthehemi ketyre bastardeve qe sot shihen ne News dhe bejne me gishta or nerva se ishin ,por me shume jane mbrojtesit e Popullit te tyre , se po lekundet Drejtesia Si guxon nje or disa nga keto breshka qe te kerkojne Ndershmeri e Drejtesi Ku per 30 vite i vodhen Kombit dhe Shqipetareve gjithcka Pasurine Kombetare ,dinjitetin personal ,ndjenjat humane dhe e shkaterruan Kombin dhe Popullin aq sa kur i degjon sot duke mjaullitur si te ndershmit si Bushter e Kodoshlere , te VIRGJER .Te besh kesisoj dallaveresh me Popullin qe e thir Vella e Moter ,eshte njelloj si tja besh ,vellait dhe Motres tende Ska dyshim per keto Bolla te helmuar dhe te pa bese ,.Kjo qe pesuam nga keto demokrate me Slogan per Democracy dhe Kllonimin me partnerin me te dashur Komunisten L.S.I-se ,qe qarte shihet se sa dashuri kane per Boten qe na ndihmon dhe ben iluzione se vjedhin Shqipetaret Qesharake TE KORRUPTUARIT DHE K/HAJDUTET QE VOLLEN LIRINE PASURINE DINJITETIN DHE FSHINE GJITHCKA NGA KOMBI ,SOT AKUZOJNE BOTEN .Gjykimin e bene vete Vellezer e Motra Shqipetare . Gjaku i ketyre Vampireve ka helmuar disa kokrra qe sebashku duhen shuar per jete dhe te Rimekembim te Ardhmen me Mesimet e Botes dhe punen tone per Kombin Shqiperine dhe Familjeve tona .Mos harroni jemi Popull Arian jo Turq qe na zaptuan lirine dhe besimin tone te paster Etnik nder shekuj

  Përgjigju
 • Ver Llapa: 22/11/2019 17:43

  Liken fikeni degdiseni denojeni coptojeni aman vetem Monen ma lini rehat relaks relaks

  Përgjigju
 • One: 22/11/2019 17:14

  Mesazh i forte me fjale pak por te goditura. Nderkohe qe jane ne largim e siper po e rrezikojne te ardhmen e vendit.

  Përgjigju
 • ilko stoyanov: 22/11/2019 16:37

  Kjo klase politike duhet te zhduket nje ore e me pare pa te drejte kthimi. Eshte dem kolosal qe nuk do te na e falin brezat qe do vine.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Qëllon me armë në ajër pas konfliktit, policia në kërkim në autorit në Durrës, disa të shoqëruar