POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

‘Kaçifa’, ekstremistët grekë bllokojnë rrugën Gjirokastër-Kakavijë (FOTO+VIDEO)

Ekstremistët grekë bllokojnë rrugën Gjirokastër-Kakavijë

Dhjetëra persona pjesëmarrës në funeralin e Konstandin Kaçifa në Bularat, kryesisht elementë ekstremistë grekë, kanë bllokuar rrugën Gjirokastër-Kakavijë. 

Pas ceremonisë mortore të zhvilluar në fshatin Bularat të Dropullit, ekstremistët me flamuj grekë dhe foto të Kaçifas kanë zbritur në aksin nacional dhe kanë bllokuar qarkullimin e automjeteve.

l.q.
Komento

Komente

  • Kavaja: 08/11/2018 19:10

    Meteni hapesiren nga vija aktuale e kufirit e deri ne skajin e treves se Janines,Kjo ishte, eshte dhe mbetet toke shqiptare,Mos harroni Qamerine, na e keni vjedhur dhunshem, duhet ta kthejme me te njejten mase.

    Përgjigju