Kadilli, anëtarëve të Këshillit Kombëtar: E mbani mend mbështetjen absolute të Berishës, por iku kur humbi zgjedhjet

1558945062_kadilli.jpg

Në mbledhjen e mbajtur në Këshillin Kombëtar të Partisë Demokratike, ka mbajtur një fjalë edhe kandidati për kryetar i kësaj partie, Fatbardh Kadilli.

Ai ka bërë një paralelizim me mbështetjen absolute që kishte Berisha kur drejtonte PD-në dhe që iku kur humbi zgjedhjet me situatën e Bashës sot.

"Nuk ka nevojë të tregoni mbështetjen për Kryetarin. edhe Sali Berisha kishte mbështetje absolute, por e dinte kur duhet te ikte nga drejtimi i Partisë. Burri duket jo kur merr pushtetin, por kur vendos që duhet të heq dorë nga pushteti", ka thënë Kadilli.


Lajmi kryesor:

Më 13 qershor PD shkon në zgjedhje, Basha s'jep as formalisht dorëheqjen: Do ju tregoj si Rama s'do i vjedhë më votat, do jem në Kuvend në shtator! Kadilli: Basha s'reflektoi


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mund ta bëjë SPAK vettingun e politikanëve?×

Lajmi i fundit

John

Elbasan/ Aksident në Belsh, makina del nga rruga 2 persona shoqërohen në spital në gjendjë të rëndë