Kadiu: Qeveria po zhvat qytetarët, karvani i babëzisë ecën përpara

Fatbardha Kadiu, deputete e PD-së

Deputetja e PD-së, Fatbardha Kadiu, ka akuzuar qeverinë se po zhvat qytetarët me iniciativën e fundit për të rritur taksën që paguajnë shqiptarët për Radio Televizionin Publik Shqiptar e për ta ndarë më pas me televizionet private.

Përmes një statusi të publikuar në profilin e saj në Facebook, Kadiu thekson se median e lirë nuk e ndan asgjë nga propaganda dhe se kryeministri Rama po përpiqet të grabisë çdo pasuri publike të mundshme, siç po bënë këtë herë edhe me frekuencat televizive.

Çfarë ndryshimi kanë frekuencat e transmetimeve televizive nga çdo pasuri tjetër publike?! ASGJË. Atëherë le ta zhvasim.

Çfarë e ndan sot median e lirë nga propaganda?! ASGJË. Atëherë ta suportojmë me lekët e qytetarëve. Atëherë le t’u marrim para shqiptarëve e t’ia japim këtyre mediave private.

A ka ndonjë ndryshim kjo e fundit nga të gjitha punët e qeverisë Rama?!! ASGJË. Karvani i babëzisë ecën përpara.

P.s. Mediat në Shqipëri janë të përjashtuara nga TVSH-ja e reklamës.

Statusi i Fatbardha Kadiut në Facebook

 • Sondazhi i ditës:

  A i ka përmbushur pritshmëritë Reforma në drejtësi?

Komento

Komente

 • Taulanti: 19/06/2018 01:17

  ERTV mbeshtetet nga ed Rama she paguet me parate e taksapaguesve shqipetare

  Përgjigju
 • redi: 18/06/2018 18:55

  Nese do votohet drafti per pagimin e televizioneve private nga buxheti i shtetit , do jete krimi ekonomik me i madh qe mund te ndodh ne fushen e mediave . Privatet ti dalin zot tregut ,se e kane bisnes dhe jo te kerkojne para nga qeveria . Me parat e buxhetit po fitojne miliona komoani te medha nga tenderat ( deri diku te dyshimte) dhe PPP ,tani duhet ti japim nga taksat tona privatit . Nese qeveria Rama kalon kete ligj , shkel kushtetuten ,pasi vetem televizioni publik ka te drejte te mbahet me taksat tona , privatet te mbeshteten ne treg . Mos don Rama te perseris ate qe berime fondet publike qe mori Cili nga buxheti per arsimin . Qeveria te mbroj publiken dhe jo privatin . Eshte ekonomi tregu , ku me i zoti fiton kurse i dobti shkon ne faliment

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Covid-Australi, fillon testimi i vaksinës së Novavax tek njerëzit