Kadri Veseli niset për Hagë: Jam krenar që i shërbeva UÇK-së, popullit tim (VIDEO)

Ish anëtari i Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, njëheri kreu i PDK-së, Kadri Veseli para pak çastesh është nisur për në Hagë, ku do të intervistohet nga Prokuroria e Specializuar.

Në një deklaratë për media, Veseli theksoi se Gjykata Speciale është sfidë, por njëkohësisht kjo gjykatë do të dëshmoj edhe njëherë pastërtinë e luftës së drejtë të UÇK-së. “Tani jam duke udhëtuar për në Hagë me ftesë të Dhomave të Specializuara, jam i ftuar për intervisitm.

Gjykata Speciale është sfidë përballë krimeve makabre serbe por të njëjtën kohë është edhe një moment ndërkombëtar për të rikonfirmuar pastërtinë e luftës së popullit tonë, luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës”, ka thënë Veseli. Ai shtoi se është krenar se i ka shërbyer UÇK-së dhe se këtë nuk do ta ndërronte me asgjë tjetër. “Çdo luftëtar i lirisë është krenar që ka pasur fatin t’i shërbej atdheut të vet.

Edhe unë jam shumë krenar edhe e falënderoj Zotin për këtë dhe dua ta rikonfirmoj me asnjë gjë nuk e ndërroj asnjë pjesë të asaj jete time krenare. UÇK është historia e së drejtës së popullit të Kosovës për liri e pavarësi”, është shprehur Veseli.

Ndonëse nuk dihet cilësia në të cilën është ftuar, intervistimi i Veselit ishte paraparë të mbahet më 4 dhjetor, mirëpo më pas ishte shtyrë për datën 10 dhjetor. Një gjë të tillë e patën konfirmuar nga kabineti i ish-kryeparlamentarit Veseli
 

I.C./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Vrasje, atentate, plagosje! A ju duket shqetësuese situata kriminale në vend?

Komento

Komente

  • Gege Kosova: 09/12/2019 13:30

    Ju, si deri me tash, edhe ne kete Gjykate,nese ne te vertet ka drejtesi, do dilni faqebardh,ashtun sic keni dalur gjithmone e ne gjitha r rethanat,kohet dhe ngjarjet, para popullit e atdheut Tuaj,Sepse per popull e atdhe,si edhe per prinder, kurre nuk behet shume.Por, vetem permbushet nje pjese e obliimit jetesor,kombetar e njerezor.

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Jeta juaj sentimentale do marrë një kthese tjetër! Beqarët të kenë kujdes...mësoni horoskopin për ditën e sotme