'Kaj me lot oj nëne', shqiptari që punon në ndërtim shpreh mallin për vendlindjen (VIDEO)

'Kaj me lot oj nëne', shqiptari që punon në ndërtim shpreh mallin për vendlindjen  (VIDEO)

Shqiptari që këndon këngën

Ka shumë të rinj që kanë lënë vendin e tyre, familjen apo fëmijët për një jetë më të mirë.

Edhe pse kanë vendosur që të jetojnë jashtë, atyre gjithmonë u ‘pikëllon’ zemra për vendlindjen.

Kemi parë shumë video të shqiptarëve që punojnë në ndërtim, me duart të vrara vetëm e vetëm që të krijojnë baza për fëmijët e tyre në të ardhmen.

Në shumicën e rasteve mediat e huaja kanë shkruar për bandat të mëdha të drogës ku bëjnë pjesë edhe shqiptarë, por nuk ekzistojnë vetëm këto.

Më poshtë do t’ju tregojmë videon e një shqiptari të Kosovës që punon në ndërtim, I cili I ka mahnitur të gjithë me zërin e tij.

Ai këndon një këngë të vuajtur kurbeti drerjtuar nënës, me fjalë prekëse ku çdo person që jeton jashtë vendit mund ta gjejë veten.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Emi: 21/10/2019 19:32

    Shqiptaret kan vujt dhe po vuj se skena zote shpijete

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Kievi: Pothuajse 20,000 fëmijë janë dëbuar në Rusi! Deri tani janë riatdhesuar vetëm 327

Kievi: Pothuajse 20,000 fëmijë janë dëbuar në Rusi! Deri tani janë riatdhesuar vetëm 327