Kalimi te Ferrari, Hamilton: Të ardhmen e shoh mes modelingut dhe kinematografisë

Kalimi te Ferrari, Hamilton: Të ardhmen e shoh mes modelingut dhe kinematografisë

Lewis Hamilton

Shtatë herë kampioni i botës në Formula 1, Lewis Hamilton nga sezoni i ri do jetë pjesë e Ferrarit. Paçka këtij ndryshimi, 39-vjeçari nuk e sheh veten shumë gjatë me "Kokëkuqen", duke treguar se në të ardhmen do jetë pjesë e modës dhe kinematografisë.

"Unë e kam kuptuar që nuk mund të garoj përgjithmonë, sapo të ndalem do të jem një person i lumtur. Problemi i vërtetë është se dua të bëj gjithçka. Jam shumë ambicioz. Asgjë nuk është e pamundur, por për t’u bërë mjeshtër në diçka duhet shumë kohë. Nuk ka kohë të mjaftueshme për t’u bërë mjeshtër në të gjitha fushat.

Çfarë do të bëj pas garave? Mendoj se do të fokusohem te kinemaja dhe moda. Sa për kalimin tim në Ferrari, ndoshta ishte një dëshirë më e pavetëdijshme, e lidhur me periudhën e parë të jetës sime, por ka qenë gjithmonë një qëllim i rëndësishëm për mua. Për momentin, megjithatë, dua ta çoj Mercedesin në potencialin e tij të plotë këtë sezon", tha mes të tjerash Hamilton.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ Ndicka rrëzohet në fushë, shtyhet Udinese - Roma! Inter lë festën e titullit për në derbi, ndalen Milani dhe Napoli

GOLAT/ Ndicka rrëzohet në fushë, shtyhet Udinese - Roma! Inter lë festën e titullit për në derbi, ndalen Milani dhe Napoli