Kaluan kufirin ilegalisht, tre sirianë paraqiten me dëmtime në trup në spitalin e Korçës

3 shtetas siriane kanë mbërritur para pak minutash në spitalin e qytetit të Korçës. Te 3 personat janë paraqitur me dëmtime në trup, ndërsa nuk dihet ende nëse janë dhunuar apo ka qenë diçka aksidentale në përpjekje për të kaluar ilegalisht.

Sipas burimeve ata kanë hyrë në Shqipëri ilegalisht përmes shtegut të Bozdovecit.

Aktualisht të 3 shtetasit siriane po marrin shërbimin mjekësor, ndërkohë që pritet dhe marrja e deklaratave nga ana e policisë në prani të një përkthyesi.

Ne.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se pandemia COVID-19 ka ndikuar në rritjen e çmimeve nëpër zonat turistike në vend?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Nga Vermoshi në Borsh, Rama: Kantiere ndërtimi që prodhojnë e ofrojnë atraksione turistike (FOTO)