Kaluan kufirin ilegalisht, tre sirianë paraqiten me dëmtime në trup në spitalin e Korçës

3 shtetas siriane kanë mbërritur para pak minutash në spitalin e qytetit të Korçës. Te 3 personat janë paraqitur me dëmtime në trup, ndërsa nuk dihet ende nëse janë dhunuar apo ka qenë diçka aksidentale në përpjekje për të kaluar ilegalisht.

Sipas burimeve ata kanë hyrë në Shqipëri ilegalisht përmes shtegut të Bozdovecit.

Aktualisht të 3 shtetasit siriane po marrin shërbimin mjekësor, ndërkohë që pritet dhe marrja e deklaratave nga ana e policisë në prani të një përkthyesi.

Ne.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Turizmi/A jeni të kënaqur me shërbimet dhe çmimet që gjeni në zonat turistike?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Plagosi 2 persona, Aldo Gjini në kërkim nga EUROPOL për tentativë vrasje, trafikim armësh dhe municionesh luftarake! I arrestuar edhe në 2016 në Itali për shpërndarje droge