'Kamarieri shqiptar ra në gjunjë për të më falënderuar', Clinton ndan momentin e veçantë

1560337025_1560336294autobillllll730x4401560335942.jpg

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, teksa ka mbajtur fjalimin e tij në ceremoninë zyrtare të shënimit të 20 vjetori të lirisë së Kosovës, ka ndarë një moment jashtëzakonisht të veçantë që i kishte ndodhur kur ishte duke qëndruar në një hotel diku në SHBA.

“Që 19 vjet që prej kur kam dalë nga Shtëpia e Bardhë, gjëja më e mrekullueshme që më ndodh, është që më ndal dikush në New York, apo diku tjetër në botë, për të bërë një fotografi.Apo kur isha në një hotel, një kamarier shqiptar erdhi dhe më ra në gjunjë për të më falënderuar. Kjo është një gjë e mrekullueshme”, tha Clinton.


Lajmi kryesor:

20-vjet nga çlirimi i Kosovës/ Albright dhe Clark nderohen me 'Çmimin e Lirisë'! Clinton: NATO fitoi luftën, ju paqen


  • Sondazhi i ditës:

    Vrasje, atentate, plagosje! A ju duket shqetësuese situata kriminale në vend?×

Lajmi i fundit

John

Ekzekutimi i Regis Tunajt/ Vrasësit me pagesë dalin para togave të zeza, blindohet gjykata e Elbasanit