Kamioni me targa maqedonase përplas Citroen-in në Elbasan, humb jetën 54-vjeçarja, një tjetër rëndë!

ELBASAN- Aksidentet rrugore vijojnë të marrin jetë njerëzish në vendin tonë. Sot një grua rreth 53-vjeç ka ndërruar jetë pasi makina në të cilën ajo po udhëtonte është përplasur me një kamion. Përplasja ka qenë shumë e fortë saqë i mori jetën gruas me inicialet F.G, e ndërsa ka mbetur e plagosur një 37-vjeçare, fatmirësisht jashtë rrezikut për jetën.

Kjo ngjarje e rëndë ka ndodhur rreth orës 18:33, në aksin rrugor Elbasan-Librazhd,  në fshatin Xibrakë, ku kamioni me targa maqedonase ka përplasur makinën Citroen, ku po udhëtonte viktima dhe e plagosura, e ndërsa drejtuesja e mjetit ka shpëtuar mrekullisht pa lëndime.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit.

Ndërkohë, gjatë pasdites një tjetër aksident i rëndë i regjistrua në Dimal, ku kanë mbetur të plagosur rëndë 4 anëtarë të një familjeje. 

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të vendosen kufizime për personat e pavaksinuar?×

Lajmi i fundit

John

Dita ndërkombëtare kundër korrupsionit, Basha: Koha për një angazhim të të gjithë shoqërisë për pastrimin e politikës dhe përballjen me korrupsionin