Kamp refugjatësh në Shqipëri? Rama: BE shpoi tullumbacen e lajmit të rremë që prodhuan esadistët

Kamp refugjatësh në Shqipëri? Rama: BE shpoi tullumbacen e lajmit të rremë që prodhuan esadistët

Edi Rama

Nuk do të ketë kamp refugjatësh në Shqipëri për emigrantët nga Lindja dhe Afrika e Veriut. Kryeministri Edi Rama përmes një statusi në Facebook shprehet se Samiti i BE për krizën e refugjatëve që u zhvillua dje shpoi tullumbacen gjigande të lajmit të rremë për ngritjen e një kampi refugjatësh në Shqipëri. Sipas shefit të qeverisë, lajmi u prodhua dhe propagandua nga esadistët e rinj të Shqipërisë në politikë, duke akuzuar kështu opozitën.

Dje Samiti i BE për krizën e refugjatëve shpoi tullumbacen gjigande të Lajmit të Rremë pêr Kampin në Shqipëri!Ky lajm i prodhuar dhe propaganduar nga esadistët e rinj të Shqipërisë në politikë e media,s’ka asnjë lidhje me planet e BE për refugjatët.Mos t’ua harrojmë këtë turp

Edi Rama

Në muajin e fundit disa media ndërkombëtare e lakuan Shqipërinë si alternativë ku mund të ndërtohen kampe për refugjatët, ndërkohë që akuzat nga opozita në Shqipëri ishin të shumta në drejtim të qeverisë. Sipas opozitës ishte qeveria që ishte vetëofruar për këtë plan, por Rama e ka mohuar.

//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Pritet konferenca e parë ndërqeveritare, mendoni se Shqipëria bëhet anëtare e BE në një kohë të shkurtër?×

Lajmi i fundit

John

Pas 5 vitesh mungesë Adele ngjitet përsëri në skenë! Tregon emocionet e rikthimit