Kampionati Evropian/ Boksieri Alban Beqiri ndalet në çerekfinale, Shqipëria mbetet pa medalje në Serbi

Kampionati Evropian/ Boksieri Alban Beqiri ndalet në çerekfinale, Shqipëria mbetet pa medalje në Serbi

Alban Beqiri

Kombëtarja shqiptare e boksit nuk ia ka dalë që të sigurojë një medalje në Kampionatin Evropian të Boksit që u zhvillua në Beograd me fillim më 18 prill. Boksierët Ani Haxhillari, Arjon Kajoshi, Senad Drini dhe Luis Gjolena nuk lanë gjurmë paçka përpjekjeve.

Ndërkohë, shpresa e madhe e boksit, Alban Beqiri u eliminua në çerekfinale. Pasi fitoi dy ndeshjet e para kundër rumunit Marcel Nistrenau dhe kroatit Petar Knezevic, Beqiri kërkoi suksesin e mëtejshëm në peshën deri 71 kilogramë.

Përballë turkut Erdemir Tugrulhan, shkodrani nuk ia doli dhe suksesi foli për Tugrulhan. Beqiri e humbi më pikë këtë ndeshje dhe mbeti jashtë zonës së medaljeve.

Alban Beqiri në vitin 2021 shënoi arritjen më të madhe ndërkombëtare të Shqipërisë në boks duke fituar medaljen e bronzit në Kampionatin Botëror, e para për vendin tonë në një event të tillë.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Barazimi me Kroacinë, mendoni se Kombëtarja kalon grupet e Euro 2024×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Skoci-Zvicër 1-1, helvetët shohin përpara në fazën 1/16 me supergolin e Xherdan Shaqirit

Euro 2024/ Skoci-Zvicër 1-1, helvetët shohin përpara në fazën 1/16 me supergolin e Xherdan Shaqirit