Kanabis, vjedhje dhe drejtim automjeti në gjendje të dehur, kapen në flagrancë 7 persona në Tiranë

Foto ilustruese

Shtatë persona janë arrestuar së fundmi në Tiranë për vepra të ndryshme penale si vjedhje, drogë e shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor.

Si pasojë e goditjeve të njëpasnjëshme kundër aktivitetit kriminal në fushën e shpërndarjes së lëndëve narkotike është kapur në flagrancë një 29 vjeçar me inicialet J.SH, pasi i është nënshtruar një kontrolli rutinë nga policia në rrugën  “Kujtim Laro”, me një sasi të konsiderueshme të lëndës narkotike canabis.

Në flagrancë është arrestuar edhe i riu E.D, 19 vjeç pasi posedonte një sasi të lëndës narkotike, cannabis, pas kontrollit fizik të ushtruar nga policia.

A.G, 18 vjeç dhe A.L 24 vjeç, janë kapur në flagrancë nga policia e komisariatit Nr.1  pasi ishin duke vjedhur një qendër tregtare.

Ndërkohë specialistët e Qarkullimit Rrugor bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve, P. N., 56 vjeç, E. A., 25 vjeç dhe D. M., 55 vjeç, pasi janë kapur duke drejtuar automjetin e tij në gjendje të dehur.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.

J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të hetohen gjyqtarët e prokurorët e larguar nga Vettingu?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Euro 2020/ Historia nuk prodhon gola, Anglia dhe Skocia ndahen në 'paqe'! 'Tre Luanët' humbasin vendin e parë