Kancelari Olaf Scholz rezulton pozitiv me COVID-19

Kancelari Olaf Scholz rezulton pozitiv me COVID-19

Olaf Scholz

Kancelari Olaf Scholz ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Lajmin e ka bërë të ditur vetë kancelari përmes një njoftimi në X (ish-Twitter).

“Kjo sigurisht nuk është një gjë e këndshme. Testi im aktual tregon dy viza. Momentalisht kam simptoma të lehta dhe do të vazhdoj të punoj vetëm nga zyra ime”, shkroi Scholz.

Ju rikujtojmë se Scholz ka qenë i infektuar me Covid-19 për herë të parë në shtator 2022.

Ndërkohë, zëdhënësi i qeverisë Stephen Hempstreit njoftoi se takimet e sotme dhe të nesërme të kancelarit janë anuluar, përfshirë takimin e planifikuar me kryeministrin e Sllovakisë, Robert Fico.

 

S.S/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Nga se shkaktohet paraliza e gjumit dhe çfarë ndodh gjatë saj

Nga se shkaktohet paraliza e gjumit dhe çfarë ndodh gjatë saj