Kandidatët e Vetëvendosjes për deputetë në Shqipëri takohen me Albin Kurtin në Kosovë! Nënshkruajnë formularin e KQZ-së

Kandidatët e Vetëvendosjes për deputetë në Shqipëri takohen me Albin Kurtin në Kosovë! Nënshkruajnë formularin e KQZ-së

Tre kandidatët për deputetë nga Lëvizja Vetëvendosje në Shqipëri, u pritën në takim mbrëmjen e djeshme në Kosovë nga kreu i VV-së atje, Albin Kurti.

Ata nënshkruan formularin e KQZ-së për kandidatët Boiken Abazi në qarkun e Tiranës, Iliaz Shehun në Lezhë si dhe Kreshn9ik Merxhanin në Gjirokastër.

Ndër të tjera, në këtë takim u diskutua për zhvillimet kryesore në Shqipëri e Kosovë dhe për punën drejt zgjedhjeve të 14 shkurtit dhe 25 prillit.

Kandidatët për deputetë të Vetëvendosjes u prezantuan gjatë ditëve të fundit në 3 qarqe. Boiken Abazi për qarkun e Tiranës, Iliaz Shehu në Lezhë dhe Kreshnik Merxhani në Gjirokastër.

Postimi i plotë i Vetëvendosjes në Shqipëri:

"Albin Kurti dhe përfaqësues të Lëvizjes në Kosovë takohen me tre kandidatët nga zgjedhësit për Tiranën, Lezhën dhe Gjirokastrën dhe nënshkruajnë në mbështetje fomularin e KQZ-së. Kandidatët nga zgjedhësit, Boiken Abazi për qarkun e Tiranës, Iliaz Shehu për qarkun e Lezhës dhe Kreshnik Merxhani për qarkun e Gjirokastrës, bashkë më anëtarët e Bordit të Qendrës në Shqipëri, Dejona Mihali, Hysamedin Feraj dhe Gearda Demiraj, u pritën mbrëmë në takim në Prishtinë nga kryetari i Lëvizjes VETËVENDOSJE! dhe kandidati për kryeministër, Albin Kurti, dhe përfaqësuesit Glauk Konjufca, Liburn Aliu, Hydajet Hyseni, Sami Kurteshi, Gani Krasniqi, Hajrullah Çeku dhe Agon Hamza. Në këtë takim u diskutua për zhvillimet kryesore në Shqipëri e Kosovë, për punën drejt fitores së madhe të 14 shkurtit në Kosovë e për kandidaturat në Tiranë, Lezhë e Gjirokastër në zgjedhjet e 25 prillit në Shqipëri.

Përfaqësuesit e Lëvizjes VETËVENDOSJE! në Republikën e Kosovës, me në krye Albin Kurtin, që kanë edhe nënshtetësinë e Republikës së Shqipërisë dhe adresën e banimit në qarkun e Tiranës, nënshkruan formularin e KQZ-së në mbështetje të kandidaturës së Boiken Abazit për qarkun e Tiranës. Ata më tej diskutuan nga afër me kandidatin Iliaz Shehu për qarkun e Lezhës dhe kandidatin Kreshnik Merxhani për qarkun e Gjirokastrës duke shprehur mbështetjen dhe urimet për këto kandidatura që janë mirëpritur jo vetëm në Shqipëri por edhe në Kosovë. Nga ana e tyre, tre kandidatët nga zgjedhësit i ftuan përfaqësuesit e Lëvizjes VETËVENDOSJE! në Kosovë të vinë në Tiranë, Lezhë, Gjirokastër e më gjerë në Shqipëri për ta çuar së bashku përpara projektin kombëtar. Si përherë, bashkë është e mundshme!" - shkruan Vetëvendosje në Facebook.

 

E.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Emigrant: 01/02/2021 17:31

    Albin Kurti nje zorre by*the kerkon nje m*t qe te haje ne Shqiperi.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Vrasja e policit, a rrezikon të përshkallëzohet konflikti Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Vrasja e 59-vjeçarit në Rrëshen, shkak hakmarrja midis disa fiseve në Mirditë! Si nisi kalvari i vrasjeve në vitin 2016, disa të vrarë brenda e jashtë vendit

Vrasja e 59-vjeçarit në Rrëshen, shkak hakmarrja midis disa fiseve në Mirditë! Si nisi kalvari i vrasjeve në vitin 2016, disa të vrarë brenda e jashtë vendit