Zgjedhjet parlamentare 2021/ Vetëvendosja garon me dy kandidatë në Tiranë dhe Lezhë, Bojken Abazi dhe Iliaz Shehun (VIDEO)

Një ditë pasi njoftoi kandidimin për zgjedhjet parlamentare në Shqipëri, Lëvizja Vetëvendosje në Tiranë ka prezantuar këtë të enjte dy kandidatët e saj.

Vetëvendosja ka zgjedhur dy zona se ku do të garojë, në Tiranë me drejtuesin e saj Bojken Abazin si dhe në qarkun e Lezhës me anë të Iliaz Shehut, aktivist i Vetëvendosjes në Shqipëri dhe pedagog.

Kandidatët e Vetëvendosjes do futen të pavarur në zgjedhje, jo me logon e partisë, ndërsa ka nisur dhe mbledhja e firmave që i duhen për regjistrimin në KQZ.

“Aktivistë të shumtë dhe qytetarë që na përkrahin në këto zgjedhje jam i bindur se ky është momenti i duhur. Ne i besojmë atyre dhe i falenderojmë të gjithë që po e çojnë përpara kandidaturën tonë në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Qarku i Tiranës është zona zgjedhore që më kanë besuar kolegët, qytetarët dhe aktivistët që kanë nisur dhe grumbullimin e nënshkrimeve për zyrtarizimin e këtyre kandidaturave. Shqipëria është në një krizë shëndetësore, ekonomike institucionale e morale. Paraja kalon tranzit në Shqipëri. Ky kapital përqëndrohet në pak duar këtu në Shqipëri, në disa oligarkë” – tha Abazi.

E.M./b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • robi: 21/01/2021 18:43

  Me mire do ja jepja voten nje partie serbe se horrit te vetvendosjes Bojken Abazit qe mori pjese ne protestat me molotov tek kryeministria se kishte eksperiencen e Kosoves hunderri.

  Përgjigju
 • Demagogu Populist: 21/01/2021 18:23

  Larg duart nga shteti amë...,nuk na duhet Politika e Albin Kurtit!!!

  Përgjigju
  • Alavanos: 25/01/2021 18:08

   Na duhet në fakt politika e Edi Ramës, Metës dhe Lulzim-Berishës.

 • Sondazhi i ditës:

  A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme me kursi

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme me kursi