Kandidati i PD-së i vë flakën mandatit të deputetit pa e marrë ende (VIDEO)

Ibrahim Sako, kandidat i Partisë Demokratike, ka demonstruar përmes një gjesti të pazakontë tërheqjen nga mandati i deputetit.

Ai ka zgjedhur t'i bërë flakën mandatit. Sako thotë se ka zgjedhur të mos e pranojë mandatin e deputetit për të mos u bërë pjesë e Kuvendit të përfshirë në shitblerje votash dhe grupe kriminale.

"Jam i listave të Partisë Demokratike për Elbasanin, e kam thënë që s'do pranoj mandatin e deputetit, KQZ më ka sjellë formularin e deklarimit të cilin nuk do ta plotesoj pasi nuk duam të jem në Kuvendin e përfshirë në shitblerje votash dhe grupe kriminale. Djegia e mandateve nuk është vetëm një koncept", shprehet Sako.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Lalka i Radanecit: 30/04/2019 18:45

  O loqke po ti nuk e ke mare ende mandatin =

  Përgjigju
 • Ilir: 30/04/2019 16:35

  Po qenke fare more...! Kush te ka futur ne lista ty more krric? O tapaluli po ke vendosni ne lista keshtu more?

  Përgjigju
 • Donela: 30/04/2019 13:50

  E tregoj qarte se c'fytyre dhe karakter i ulet eshte,zero inteligjence,veprim ekstremist keta nuk njohin gjuhe tjeter pervecse tym e flake,veprim skandaloz,mund te deklaroje ne menyre te qyteteruar se nuk e merrje mandatin e te na kurseje kete teater banal.

  Përgjigju
 • nardi: 30/04/2019 09:19

  ky nuk din cfare ka ndore mandat apo plotesim dekumentacioni ky qenka ni kokerr kkkk si toka e nban kembe o ti njeri ti nuk je djekur por i pjegur cfare bejme ne pa ty tu ç racen

  Përgjigju
 • Bilali: 30/04/2019 08:24

  O zot more Sako sa larg nga perfaqesimi je. Kjo eshte rrjedhoje e listave, se ti as roje te PD nuk beje. Po c'ti besh, kur te bije lapsi. Ti je me fal per shprehjen.... nuk meriton as te te flasesh e jo me te na drejtosh. Turp per Bashen qe te vuri, ti e ke te qarte kete gje qe nga pamja ta jep se kush je.

  Përgjigju
 • Berti: 29/04/2019 23:34

  E beri dasmen dhe Sako i Elbasanit. Imagjinoni me cfare do perfaqesohej ne parlament nje qytet me tradita si Elbasani. Duhen zgjedhje me kanditate te drejtperdrejte, jo me lista se po ja marrin fytyren ketij vendi. Nese njerezit dusn te perfaqesohen si ky ne parlwment atehere le ta votojne.

  Përgjigju
 • hahaha: 29/04/2019 23:32

  edhe fleta qe djeg ka me shume vlere se ky

  Përgjigju
 • agim: 29/04/2019 21:48

  Ky vjen nga kistat e Bashes,dhe duket niveli i tyre dhe i atij qe ja ka fute emrin,pune kamikazesh ose thjeshte derrash

  Përgjigju
 • Tirona: 29/04/2019 21:02

  Ndonjeri nga keta tipa taliban do futen ne parlament me rryp dinamiti

  Përgjigju
 • Robi: 29/04/2019 20:37

  Duhet te jete ndonje naziskin dhe ky se kjo eshte fytyra e deputeteve te pd se

  Përgjigju
 • ERP: 29/04/2019 20:03

  Mjere ne cfare idiotesb kane futur ne lista per deputete

  Përgjigju
 • vucic: 29/04/2019 19:56

  Surrat serbi.

  Përgjigju
  • Mire: 30/04/2019 12:17

   Mos more na more ne qaf kidhim shum nevoj per ty ik race keqe bajge te tsllin rugacet e pd

 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria luan ndaj Kroacisë sfida e dytë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

U tha se vdiq pas një goditje në tru, reagon gruaja e Noam Chomsky: Është lajm i rremë

U tha se vdiq pas një goditje në tru, reagon gruaja e Noam Chomsky: Është lajm i rremë