Kaos në Bosnje, reshjet e borës shkaktojnë probleme në rrugë, aksidentohen disa makina

Reshjet e borës përfshijnë zonat malore në Bosnje

Reshjet e para të borës këtë sezon, gjatë fundjavës shkaktuan probleme të mëdha në trafiku në zonat malore në Bosnje-Hercegovinë.

Sipas raportimeve, shoferët e kamionëve kishin probleme, por edhe automjetet e pasagjerëve qarkulluan me vështirësi.

Gomat verore në automjete dhe një shtresë e hollë dëbore që u shndërrua në akull në disa pjesë gjithashtu shkaktuan aksidente në trafik. Deri tani nuk raportohet për persona të lënduar, por vetëm dëme materiale.

Drejtuesit këshillohen të përshtatin drejtimin e tyre me kushtet e rrugës dhe të përgatisin gomat dhe pajisjet e dimrit nëse planifikojnë një udhëtim mbi qafat malore.

 

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Takimi i 7 mes dy qeverive Shqipëri-Kosovë dhe 16 marrëveshjet e nënshkruara i konsideroni:×

Lajmi i fundit

John

VIDEO/ COVID 3 i mbuluar nga tymi, mjekët dhe pacientët në panik