Kaosi në Kuvend/ Bllokimi i foltores e gjuhë jo etike, përjashtohen me 10 ditë deputetet e Rithemelimit Elda Hoti e Albana Vokshi

Kaosi në Kuvend/ Bllokimi i foltores e gjuhë jo etike, përjashtohen me 10 ditë deputetet e Rithemelimit Elda Hoti e Albana Vokshi

Foto nga kaosi dje në Kuvend

TIRANË- Për kaosin e krijuar të enjten në parlament, sekretariati i Etikës përjashtoi dy deputetë të tjerë nga radhët e rithemelimit. Me kërkesë të grupit të Partisë Socialiste, deputetet Albana Vokshi dhe Elda Hoti përjashtohen nga punimet e Kuvendit me 10 ditë.

Kërkesa e socialistëve erdhi pasi dy deputetet bllokuan foltoren e parlamentit duke mos lejuar zhvillimin normal të seancës plenare, si dhe përdorën një fjalor jashtë etikës.

Deputetja Albana Vokshi ka reaguar pas kërkesës së Partisë Socialiste për marrjen e masës disiplinore ndaj deputeteve. Në postimin e saj në rrjetin social Vokshi thekson se Rama, përveçse urdhëron gratë që të firmosin vjedhje, abuzim e korrupsion, i urdhëron ato që të përjashtojnë edhe dy gra deputete.

‘Propaganda e Ramës me numrin e grave dhe keqpërdorimi i tyre: Urdhëron 4 gra deputete që të përjashtojnë dy gra deputete. Urdhëron një grua që të ndalojë gratë deputete të hyjnë në seancat plenare. Urdhëron një grua të urdhërojë gardën të ndalojë e të dhunojë fizikisht gratë deputete të opozitës. Urdhëron gratë ministre të firmosin çdo vjedhje, abuzim e korrupsion të tij. Ja pse i duhen gratë Edi Ramës…’- shkruan Vokshi.

Më 7 shkurt sekretariati i etikës përjashtoi me 20 ditë deputetët Flamur Noka, Asllan Dogjani dhe Bledion Nallbati, ndërsa Gazment Bardhi u përjashtua me 10 ditë. 

1708088477_WhatsAppImage20240215at11.00.21.jpeg

1708088488_WhatsAppImage20240215at11.00.211.jpeg

 

Kerkesa per mase disiplinore

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Qobani: 16/02/2024 14:24

    A po binden npraktik prej Krijusit të gjithsis i kemi tgjitha tmirat vetëm medet po na mungojnë,sa ishum tri kemi pas sevda asnji nuse e cila ka dashtë nuk e kemi lan shterpë,si nqytet ashtu në katun,u knaqshum kur i pashum thmin të shëndosh me gjysëm apange e gjysëm plisi dalshin nëpër fusha mbas bagtis,e gjallnojshi natyrën,pa e kuptu se qfar humbje po i bajmë vehtës sa shkallë tek SOJI i njeriut po humbimë,tani thmija tontë jan ba mat menqur se na,në pleqri po na e humbim sevdan e rinis,siq thot Populli qdo gac po u mlojka me hirin e vetë,tparët tanë e kan pas të përjetume kur kan than burri nji her lindë,njiher martohet krejt normale dhe nrron jetë,len besnikri në familje dhe bijat e thrrasin për rilindje,jeta vazhdon me faqe tbardhë

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Ministri i Kosovës: Beogradi përgjegjës për tensionet mbi dinarin

Ministri i Kosovës: Beogradi përgjegjës për tensionet mbi dinarin