POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Kapen 20 kg marijuanë në kufirin grek, në pranga një 52-vjeçar shqiptar (FOTO)

Droga e kapur në Greqi

Greqi- Policia greke ka sekuestruar 20 kg marijuanë në kufirin greko-shqiptar. Droga u gjet në një mjet, i cili po drejtohej nga një shtetas shqiptar, 52-vjeç, ende i paidentifikuar nga policia.

Përveç drogës e cila ishte e ndarë në dy qese, gjithashtu në makinë gjithashtu u gjetën dhe sekuestruan 2 celularë me 2 karta SIM, 250 euro dhe 8600 lekë të reja shqiptare.

2 celularë me 2 karta SIM, 250 euro dhe 8600 lekë të reja shqiptare.

Sipas policisë greke, prej fillimit të vitit në Greqi janë sekuestruar rreth 8 ton marijuanë, drogë e cila vinte nga Shqipëria.

ke.mu.
Komento