Kapen mbi 1 ton drogë në Greqi, ishte fshehur në një velierë me flamur të Delaware

Një aksion anti-drogë në Greqi ka çuar në sekuestrimin mbi 1 ton kanabis dhe vënien në pranga të 2 personave.

Report TV mëson se lënda narkotike ishte e ndarë në 637 pako me peshë totale 1 ton e 67 kg 750 gram

Droga u kap në gjirin “Porto Kagio” në lindje të Manit ne Githio, nga ku autoritetet greke pikasën velierën me flamur të shtetit të Delaware në SHBA.

Në pranga kanë rënë dy persona, që nga të dhënat paraprake mësohet se janë  shtetas të huaj të moshës 28 dhe 42-vjec, kombesia e të cilëve nuk bëhet e ditur.

Deri më tani nuk dihet se ku ishte ngarkuar mjeti lundrues me sasinë e madhe të drogës, ndërsa vijojnë hetimet për zbulimin e personave të tjerë të përfshirë dhe të rrjetit të trafikut.

  • Sondazhi i ditës:

    A e përballon ekonomia shqiptare një karantinë të dytë?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Sot shi, por mësoni se si do të jetë moti për ditën e nesërme