POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Kapen në Itali dy shqiptarët me kokainë e armë nga Lufta e Parë Botërore (FOTO)

Dy shqiptarë kanë rënë në prangat e policia Italiane në Frazione Ulignano, pasi janë kapur me kokainë dhe me armë zjarri. Shqiptarët po udhëtonin me një Golf GT dhe janë ndaluar nga karabinierët për kontorll ku më pas u janë gjetur edhe kokaina dhe arma e zjarrit.

Sipas mediave italiane dy shqiptarët e arrestuar janë të moshës 33 dhe 22-vjeç. Gjatë kontorllit policia çmontoi makinën e tyre dhe në të përveç kokainës u gjet edhe arma e veçantë Mauser. Kjo armë datonte që nga Lufta e Parë Botërore dhe konsiderohet si një armë vdekjeprurëse gjysmë-automatike e modelit 1910, kalibër 6,35. Sipas polciisë italiane arma në fjalë ishte në gjendje të shkëlqyer dhe gati për zjarr.

Dy shqiptarët pas arrestimit janë dërguar në burgun e Santo Spirito dhe më pas do të përballen me akuzat në Gjykatë.
 

E.L./Shqiptarja.com
Komento