Kapet me mbi 43 mijë euro në 'Benz', në pranga i riu në Fier, dyshohet se janë të përfituara nga veprimtaria kriminale në Itali (EMRI)

Kapet me mbi 43 mijë euro në 'Benz', në pranga i riu në Fier, dyshohet se janë të përfituara nga veprimtaria kriminale në Itali (EMRI)

Paratë e sekuestruara

FIER-  43.620 euro u gjetën në makinën tip "Benz"  të 21 -vjeçarit nga Fieri Marjus Proko, i cili u arrestua pasi nuk  kishte asnjë dokument mbi  burimin e kësaj shume të konsiderueshme të parave. Paraprakisht dyshohet se shuma e parave është përfituar nga i riu fierak si rezultat i aktivitetit kriminal të tij në Itali.  

43.640 eurot dhe makina u sekuestruan në cilësinë e provës materiale. 21-vjeçari Proko akuzohet  për veprën penale "Pastrimi i produktit të veprës penale ose veprimtarisë kriminale". Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për veprime të mëtejshme procedurale.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë