Kapiteni braktis 'anijen', Nacho largohet nga Real Madridi pas 23 vitesh

Kapiteni braktis 'anijen', Nacho largohet nga Real Madridi pas 23 vitesh

Nacho Fernandez

Nacho Fernandez, kapiteni i Real Madridit do të largohet nga klubi në fund të sezonit 2023-2024.

Mbrojtësi 33-vjeçar, produkt i akademisë së të rinjve të Real Madridit dhe mbështetës i përjetshëm i klubit, ka zgjedhur të mos e vazhdojë kontratën që skadon këtë verë.

Vendimi i Fernandez hap rrugën për një kapitull të ri në karrierën e tij, ndërsa do shohë mundësitë si lojtar i lirë për një klub të ri. Real Madrid, me qendërmbrojtësit e njohur Antonio Rudiger, Eder Militao dhe David Alaba, ka të ngjarë të kthehet në tregun e transferimeve për të gjetur një zëvendësues.

18-vjeçari premtues Lent Yoro, i cili ka impresionuar me klubin francez të Lille mund të jetë një objektiv i Real Madridit. Rafa Marin, aktualisht i huazuar te Alaves, thuhet se shihet si një opsion rezervë nëse Yoro bëhet shumë i shtrenjtë. Kjo ndarje, megjithëse jo pa vështirësi, sugjeron që Fernandez kërkon t'i luajë diku tjetër vitet e fundit të karrierës së tij.

Nacho prej moshës dhjetë vjeçare ka qenë pjesë e Real Madrid, teksa si profesionist ka fituar 24 trofe. Prej 23 vitesh ai mban veshur fanellën e Real Madrid dhe vitet e fundit edhe shiritin e kapitenit në krah. 355 paraqitje, ky është numri i aktivizimeve me ekipin e parë për djaloshin e shtëpisë që me kokën ulur, punë dhe pa shumë zhurmë ia ka dalë të fitojë respektin e tifozëve.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A po jep rezultate lufta e SPAK ndaj grupeve kriminale?×

Lajmi i fundit

U fut për t'u larë, 25 vjeçari polak rrezikon mbytjen te Liqeni i Tiranës

U fut për t'u larë, 25 vjeçari polak rrezikon mbytjen te Liqeni i Tiranës