Kapja e 400 kg kokainë në Kosovë, Bledi Çuçi: Sukses i luftës kundër trafikut të drogës, lufta do vijojë dhe do sjellë sërish goditje të tilla

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi e ka cilësuar si një sukses kundër trafikut të drogës kapjen e 400 kg kokainë në Kosovës, sasi që kishte kaluar nga Brazili, në Itali drejt Portit të Durrësit dhe përfunduar në Lipjan të Kosovës. Çuçi shprehet se hetimi profesional mes disa shteteve çoi në shkatërrimin e një rrjeti të fuqishëm narkotikësh. Sipas tij kjo lufta me trafikun e drogës është e vazhdueshme dhe do të pasohet nga operacione të tjera.  dhe goditje si kjo e fundit

“Goditja e kontrolluar e grupit kriminal që tentoi të trafikonte rreth 400 kg lëndë narkotike e llojit kokainë në Kosovë, është një tjetër dëshmi e suksesit të luftës së përbashkët kundër trafikut të drogës dhe provë e besimit të lartë të partnerëve te Policia e Shtetit. Hetimi profesional dhe intensiv mes disa shteteve na çoi në shkatërrimin e një rrjeti të fuqishëm në fushën e narkotikëve. Kjo është një luftë e vazhdueshme, që do të pasohet nga operacione të tjera dhe goditje si kjo e fundit, për ta bërë Shqipërinë dhe rajonin një vend më të sigurt”, shkruan Çuçi.


Lajmi kryesor:

FOTO-VIDEO/ Kapen në Kosovë 400 kg kokainë të fshehura në kamionin me pula me vlerë 20 mln euro, 7 të arrestuar! Droga u nis nga Brazili e kaloi në Portin e Durrësit, sinjalin e dha DEA


I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është rimëkëmbur ekonomia juaj familjare pas vështirësive të hasura gjatë pandemisë?×

Lajmi i fundit

John

Pas 8 muajsh Thaçi dhe personalitet e tjerë të luftës së UÇK-së në Hagë do të takohen me familjarët