'Botërori +', Karriqi: Rusia nuk i bën presion Kroacisë, Modriç më i miri në botë

Emisioni Botërori + në Report Tv

Në emisionin Botërori + eksperti Karriqi ka analizuar ndeshjen që do të luhet sonte në mbrëmje me s rusisë dhe Kroacisë. Ai mendon se Rusia nuk do të bëjë presion ndaj Kroacisë

Kroacia ka bërë një ndryshim esecianal për ndeshjen ndaj Rusisë, ka vendosur Modric dhe Rakitic. Rusia nuk do i bëjë presion Kroacisë. Ka dy variante sulm gradual dhe të përshpejtuar. Për shembull në rastin e Spanjës ekipi ishte në sulm gradual. Modriç është lojtari më i mirë në botë për rolin e tij por edhe Rakitiç i Barcelonës.  

Albert Karriqi

Si çdo mbrëmje në Botërori + të ftuarit parashikojnë rezultatet për ndeshjen pasardhëse. Si profesor Karriqi, Mikela si dhe Eduard Ilnica mendojnë që Kroacia kalon në gjysmëfinale.

(Skedina Botërori +)

  • Sondazhi i ditës:

    A e përballon ekonomia shqiptare një karantinë të dytë?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Sot shi, por mësoni se si do të jetë moti për ditën e nesërme