​Karton i kuq në ndeshjen Inter – Real Madrid

Asgjë nuk po i shkon mirë Interit në ballafaqim me Real Madridin në kuadër të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve

Rezultati momental 0-1 nuk është i vetmi problem për trajnerin Antonio Conte. Kjo për shkak se në minutën e 33-të të ndeshjes, nga loja është përjashtuar mesfushori zikaltër, Arturo Vidal.

Ndëshkimi erdhi pasi ky i fundit protestoi fuqishëm kundër gjyqtarit Taylor i cili nuk akordoi një penallti pas një ndërhyrje brenda zonës së Real Madridit ndaj mesfushorit kilian.


Lajmi kryesor:

Liga e Kampionëve, Interi drejt eliminimit nga turneu!


r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të hetohen gjyqtarët e prokurorët e larguar nga Vettingu?×

Lajmi i fundit

John

Euro 2020/ Historia nuk prodhon gola, Anglia dhe Skocia ndahen në 'paqe'! 'Tre Luanët' humbasin vendin e parë