Kastriot Tusha dhe Ardian Trebicka koncert në Pogradec! Repertori i larmishëm, magji tingujsh për turistët në Odeon

Premiera absolute e Ardian Trebickës dhe Kastriot Tushës ofroi një mbrëmje të magjishme për qytetarët dhe turistët në Pogradec.Kompozitorja Diana Ziu në rolin e publikut në këtë koncert, vlerësoi këngëtarët dhe repertorin e tyre.

“Po shikoj që kjo atmosfera kaq e bukur krijon romantiken e vet kurse unë e shoh dhe nga ana profesionale. Kam ardhur sepse vërtet janë këngëtarë të mrekullueshëm dhe jam kënaqur”, tha Ziu.

Duartrokitjet ishin shpërblimi më i madh për këngëtarët Trebicka e Tusha, ndërsa të shumtë ishin vizitorët e huaj që shijuan tingujt muzikorë të tyre.

“Pogradeci dita ditës po bëhet një pikë e rëndësishme turistike e Shqipërisë. Ishe në vendin dhe kohën e duhur”, tha Ardian Trebicka.

“Jam shumë i surprizuar jo nga atmosfera e koncertit dhe loja e artistëve, zërit të ngrohtë të Ardian Trebickës por kisha kohë pa ardhur në Pogradec. Atmosferë shumë e bukur. Turista ka plot dhe jam shumë i kënaqur”, tha Kastriot Tusha.

Publiku, pjesë e të cilit ishin grupmosha të ndryshme, vallëzoi përgjatë gjithë kohës me këngët e repertorit të dy artistëve të njohur duke e kthyer Sheshin e Odeonit në një magji tingujsh.

A.M./Sh.Sh/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

Intervista e gjeneral Qirjazit për Report Tv: Si më larguan përgjithmonë nga Forcat e Armatosura

Intervista e gjeneral Qirjazit për Report Tv: Si më larguan përgjithmonë nga Forcat e Armatosura