KATAR 2022/ Penalltia për Argjentinë, Modric dhe Kroacia akuza të rënda: Orsato fatkeqësi për futbollin

KATAR 2022/ Penalltia për Argjentinë, Modric dhe Kroacia akuza të rënda: Orsato fatkeqësi për futbollin

Kapiteni i Kroacisë Luca Modric

Nëse te Argjentina ka festë te Kroacia kanë kryqëzuar arbitrin italian të ndeshjes Orsato. Luca Modric fillimisht ka thënë se ai kurrë nuk flet për arbitrat, por këtë herë kupa ishte mbushur. Mesfushori magjepsës u shpreh se ‘Orsato është një fatkeqësi’ dhe se nuk njeh arbitër më të keq se ai.

Edhe në Kroaci specialistë të gjykimit folën fjalët më të këqija për arbitrin, pasi pretendojnë se penalltia që zhbllokoi gjysmëfinalen nuk ekzistonte.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Meta tregon pse u nda me Monika Kryemadhin: Marrëdhëniet tona u krisën pas djegies së mandateve! Ndjesë fëmijëve e prindëve të mi

Meta tregon pse u nda me Monika Kryemadhin: Marrëdhëniet tona u krisën pas djegies së mandateve! Ndjesë fëmijëve e prindëve të mi